Home

موسوی: به گشایش فضای رسانه‌ها خوش‌بین نیستم

3 May 2010

میرحسین موسوی می‌گوید جنبش سبز با حرکت در یک چهارچوب اخلاقی، «پرده‌های جهل» را کنار می‌زند.

به گزارش زمانه،‌ موسوی در جمع گروهی از فعالان اصلاح‌طلب استان آذربایجان شرقی گفت که ریشه‌های جنبش سبز، غیرقابل انکار است و این جنبش با وجود جریان‌های مختلف فکری، هر حادثه‌ای را «به دور از تعصب» دیده است.

این رهبر مخالفان دولت در بخش دیگری از اظهارات خود، با انتقاد از وضعیت رسانه‌‌های مستقل و آزاد در ایران افزود: «به گشایش فضای رسانه‌های آزاد خوش‌بین نیستم».

نخست‌وزیر سابق ایران همچنین اظهار داشت که اجرای «بدون تنازل» قانون اساسی و «عدم اجتهاد» در مقابل نص صریح این قانون، تنها راه برای وحدت ملی و استیفای حقوق همه اقوام است.

به گفته موسوی، «تک‌تک اصول مغفول و یا کنار گذاشته شده قانون اساسی باید اجرا شود و اگر مشکلی در این بین باشد، به نظرخواهی عمومی گذاشته شود».

وی در ادامه، با انتقاد از نحوه برخورد مقام‌های جمهوری اسلامی با مخالفان اظهار داشت: «آنها واقع‌بین نیستند و گیر ادعاهایی افتاده‌اند که خود ساخته‌اند».

موسوی افزود: «آنها می‌گویند معترضین با خارجی‌ها ارتباط دارند، فعلا ممکن است این نگاه آنها را متحد کند، ولی نمی‌تواند جلوی آشکار شدن واقعیت را بگیرد، چون بر حقیقت استوار نیست».

محافظه‌کاران و هواداران دولت محمود احمدی‌نژاد، مخالفان دولت را به داشتن رابطه با کشور‌های غربی متهم کرده‌اند، اما مخالفان این ادعا را رد می‌کنند.

مخالفان می‌گویند دولت احمدی‌نژاد با «تقلب گسترده» در انتخابات ۲۲ خرداد ماه سال گذشته روی کار آمده و «نامشروع» است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.