Home

ایران: در کویت جاسوسی نکرده‌ایم

3 May 2010

سپاه پاسداران گزارش رسانه‌‌ها مبنی بر کشف یک «شبکه جاسوسی» متعلق به این نیرو در کویت را رد کرد.

سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران، روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس، ضمن رد این گزارش‌ها گفت: «ادعای کشف شبکه جاسوسی در کویت، در ادامه پروژه سپاه‌هراسی است.»

وب‌سایت العربیه، روز شنبه به نقل از روزنامه القبس، چاپ کویت گزارش کرد که دستگاه امنیتی این کشور، «هفت عضو یک شبکه جاسوسی وابسته به سپاه» را شناسایی و دستگیر کرده است.

آن‌طور که این وب‌سایت نوشته، این شبکه جاسوسی، «با عکس‌برداری از مراکز حساس نظامی کویت و پایگاه‌های نظامیان آمریکا در این کشور، اطلاعات مربوط به آن مراکز را در اختیار سپاه پاسداران ایران» قرار می‌داده است.

بر اساس این گزارش، بازداشت‌شدگان، به ارتباط خود با سپاه «اعتراف» کرده‌ و گفته‌اند به طور دائم به عنوان گردشگر، زائر و یا تحت عنوان انجام معالجات پزشکی به ایران سفر می‌کرده‌اند.

شریف، انتشار این گزارش را ادامه «سوژه‌یابی کاذب» رسانه‌های «صهیونیستی» به منظور «تحت‌الشعاع قرار دادن علاقمندی مردم کشورهای همسایه به انقلاب اسلامی» عنوان کرده است.

وی ادعا کرده که دشمنان جمهوری اسلامی، به خاطر «افزایش محبوبیت» سپاه پاسداران در بین مردم کشور‌های منطقه، به پروژه «سپاه‌هراسی» روی آورده‌اند.

شریف ادامه داد که شاخص علاقه جوانان به سپاه را می‌توان در «میزان پیوستن جوانان به حماس و حزب‌الله» مشاهده کرد.

وی افزود: «مردم منطقه می‌دانند سپاه در حفظ منافع مسلمین و پشتیبانی از آحاد مسلمانان پیشگام است.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.