Home

هشدار آمریکا به ایران درباره تجهیز حزب‌الله

29 Apr 2010

رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحده، ایران و سوریه را متهم کرد که تعداد قابل توجهی، موشک پیشرفته و راکت در اختیار حزب‌الله لبنان قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گیتس در کنفرانس خبری وزارت دفاع آمریکا که با حضور ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل برگزار شد، این اظهارات را مطرح کرد. به گفته وی، این اقدام تهران و دمشق، به طور قطع، موجب بی‌ثباتی منطقه خاورمیانه خواهد شد.

با این حال، وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که واشینگتن، اقدامات این دو کشور در این زمینه را زیرنظر دارد.

اظهارات گیتس در حالی مطرح شد که مقام‌های جمهوری اسلامی، هرگونه تجهیز نظامی حزب‌الله لبنان را رد می‌کنند و می‌گویند از این گروه، تنها حمایت معنوی به عمل می‌آورند.

به نوشته رویترز، رابرت گیتس در بخش دیگری از اظهاراتش در مورد پرونده اتمی ایران نیز گفت که وزارت دفاع آمریکا در حال برنامه‌ریزی‌هایی در این خصوص است و «ما در حال بررسی همه‌جانبه پرونده ایران هستیم».

ایهود باراک نیز در این کنفرانس خبری، خواستار تسریع در روند تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران شد و گفت: «در حال حاضر، بهترين راه، تحريم و ديپلماسی است».

وی همچنین افزود که تحریم‌ها باید «موثر» باشند و در یک محدوده زمانی خاص صورت گیرند تا تاثیر آنها قابل ارزیابی باشد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.