Home

مهدی کروبی: فشار‌ها بیشتر شود، مقاوم‌تر می‌شویم

27 Apr 2010

مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت، با هشدار نسبت به راه‌اندازی موج جدید «جنگ روانی» از سوی افراطیون، گفت که مخالفان با افزایش فشار‌ها مقاوم‌تر خواهند شد.

به گزارش زمانه، کروبی در جمع گروهی از نمایندگان ادوار مجلس افزود که ایستادگی در برابر «قانون‌شکنی»، بدون تردید «آنها را به زانو درخواهد آورد و پیروزی را نصیب ملت خواهد ساخت.»

دبیرکل حزب اعتماد ملی در عین حال هشدار داد نشانه‌هایی از افزایش فشار‌ها در برابر «جریان قانون‌خواه ملت» وجود دارد، اما «هر چقدر فشارها را بیشتر کنند، ما نیز بیشتر مقاومت کرده و انسجام بیشتری خواهیم یافت.»

این رهبر مخالفان در عین حال اظهار داشت نگرانی و بیم افراطیون از «آگاهی ملت» است و آنها تلاش می‌کنند تا مردم را در «انزوای خبری» قرار دهند.

به گفته کروبی، افراطیون قصد دارند با راه‌اندازی جنگ روانی فضایی ایجاد کنند که «افراد از یکدیگر بترسند» و حتی قصد دارند اقدام فیزیکی علیه وی و میرحسین موسوی بکنند

وی به طرفداران جنبش سبز توصیه کرد برای مقابله با این «جنگ روانی»، تلاش‌های خود برای آگاهی‌بخشی را افزایش دهند.

کروبی همچنین با انتقاد فشار‌ها به برخی نمایندگان مجلس گفت: «در تلاشند که با ایجاد جو رعب و تهدید، نمایندگان را بی‌خاصیت جلوه داده و مجلس را فرمایشی کنند.»

این رهبر مخالفان دولت از فشار‌ها برای ترساندن نمایندگان اظهار داشت: «متحیر و متعجب و متاسفم از آنکه شان نمایندگان مجلس را این‌گونه پائین می‌آورند که حق دیدارهای معمولی نمایندگان را از آنان سلب کنند.»

وی در بخش دیگری از اظهارات خود، به موضوع درخواست انحلال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین از سوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اشاره کرد و گفت: «این چنین نمی‌شود بر کشور مدیریت» کرد.

به گفته کروبی، «عده‌ای نه تنها به مدیریت مناسب کشور نمی‌اندیشند، بلکه تمایل دارند کشور را روز به روز با بحران‌های عمیق‌تری مواجه سازند.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.