Home

امام جمعه تهران: با توسل می‌توان جلوی زلزله را گرفت

24 Apr 2010

تارنمای جرس در گزارشی خبری پیرامون خطبه‌های نماز جمعه تهران و دیگر شهرهای ایران نوشت: “ظاهرا بحث درباره وقوع زلزله در تهران تمامی ندارد و امامان جمعه پایتخت ترجیح می‌دهند که همچنان بخشی از خطبه‌های خود را به احتمال وقوع زلزله اختصاص دهند. امامان جمعه در دو هفته گذشته با تایید تلویحی ادعای محمود احمدی‌نژاد مبنی بر حتمی بودن زلزله تهران، زیاد شدن گناهانی مانند زنا و بدحجابی را از عوامل زلزله عنوان کرده بودند.

احمد جنتی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: “با توسل، عبادت، خيرات و توبه می‌توان جلوی زلزله را گرفت و خواندن آيه 41 سوره فاطر هم برای مصونيت از زلزله موثر است”.

وی افزود: “پیش‌گویی زلزله هيچ قطعيتی ندارد و هيچكس نمی‌تواند به طور قطع آن را پيش‌بينی كند؛ اما در مواردی كه بناست زلزله‌ای ايجاد شود، كسی كه پيشگويی می‌كند بايد اهل دل باشد و با جايي ديگر رابطه داشته باشد كه البته در همين جا هم قابل پيشگيری است. البته پيشگيری معنوی و الهی و نه فيزيكی”.

خطیب جمعه تهران در بخشی دیگر از خطبه خود به برگزاری کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای در ایران اشاره کرد و این کنفرانس را به دلیل حضور 300 خبرنگار خارجی موفقیت‌آمیز خواند.

او گفت: “این اجلاس تصويب‌نامه‌ای نداشت ، اما همه قبول كردند كه اجلاس موفقی بوده و بايد ادامه پيدا كند”.

جرس در این زمینه نوشت: “ادعای خطیب جمعه تهران درباره موفقیت کنفرانس خلع سلاح تهران در شرایطی بیان می‌شود که بسیاری از محافل دیپلماتیک این اجلاس را به دلیل عدم حضور قدرت‌های جهانی فاقد دستاوردهای عملی خوانده‌اند”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.