Home

نماینده مجلس: موسوی و کروبی ممنوع‌الخروجند

24 Apr 2010

حمید رسایی، نماینده اصول‌گرای مجلس می‌گوید که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری اجازه خروج از ایران را ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس وی گفت: «به آقای خاتمی اعلام شده از کشور خارج نشود و برنامه برای خارج شدن نداشته باشد که پذیرفته‌ است؛ زیرا به او گفته‌اند اگر بخواهی از کشور خارج شوی به صورت رسمی اعلام می‌کنیم و این امر برای آقایان کروبی و موسوی نیز وجود دارد».

این نماینده مجلس که در جلسه پرسش و پاسخ دانش‌آموختگان پیرو خط رهبری گیلان سخن می‌گفت، هدف این سه چهره شاخص مخالف دولت را برای خروج از ایران استفاده از تریبون‌های بین‌المللی برای «زنده‌ نگه‌داشتن جریان فتنه» دانست.

هفته گذشته از خروج محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران برای شرکت در یک نشست بین‌المللی در ژاپن جلوگیری شد.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: «پرونده موسوی در حال بررسی بوده و قطعا با وی برخورد می‌شود و برای همین ممنوع‌الخروج است.»

وی در رابطه با پرونده مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: «آقای هاشمی خود را به سرنوشت مهدی هاشمی پیوند می‌زند و اطرافیان نیز فضا را طوری درست کرده‌اند که برخورد با مهدی هاشمی، مقابله با هاشمی رفسنجانی است. شما شاهد هستید که شخصیت‌هایی که بین انقلاب و فرزندان خود، فرزندانشان را انتخاب می‌کنند علی‌رغم ۳۰ سال خدمات وقتی در راهپیمایی‌ها حاضر می‌شوند چهار حلقه حفاظتی از آن‌ها مراقبت می‌کنند و اطرافشان خالی است.»

مهدی کوچک‎زاده، یکی دیگر از نمایندگان حامی دولت نیز روز گذشته، پنج‌شنبه گفت: «کم کم تمامی سران فتنه نیز دستگیر می‌شوند و دو سه نفر باقی‌مانده هم، در زمان مناسب خود از سوی قوه قضائیه بازداشت خواهند شد.»

این نماینده مجلس افزود: «در حال حاضر نهضت سبز و امکانات کشور فرصت رسیدگی به این مسائل را نمی‌دهد و هر روز نهضتی برای خود راه می‌اندازد که نتیجه آن شده‌است که دختر سی ساله و پسر چهل ساله نمی‌تواند ازدواج کند.»
وی از شرکت‌کنندگان در این نشست خواست که برای نابودی «جریان اصلاحات» هر شب دعا کنند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.