Home

بایدن: اسراییل طرحی برای حمله به ایران ندارد

23 Apr 2010

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه گفت علی‌رغم وجود برنامه هسته‌ای ایران وی مطمئن است اسرائیل طرحی برای حمله به ایران ندارد.

وی که در برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی چشم‌انداز سخن می‌گفت، اظهار داشت: «آن‌ها قصد ندارد این کار را بکنند. اسرائیل موافقت کرد‌ه ‌است تا منتظر نتیجه اقدامات دیپلماتیک جامعه جهانی علیه ایران شود».

معاون رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «آن‌ها موافقت کرده‌اند که گام بعدی گامی است که ما با همراهی قدرت‌های اروپایی، قدرت‌های ناتو و آن‌چه گروه پنج به علاوه یک می‌نامند، یعنی پنج عضو دائمی شورای امنیت برمی‌داریم. ما قصد داریم اعمال فشار بر ایران را ادامه بدهیم».

بایدن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «چین با دور جدید تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران موافقت خواهد کرد».

چین در میان پنج عضو دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل تاکنون مانع اصلی بر سر راه تحریم‌های بیشتر علیه حکومت ایران بوده‌است.

وی افزود: «این نخستین بار است که تمامی دنیا یک‌پارچه معتقد است که ایران از حد و حدود خود خارج شده. آن‌ها از همیشه منزوی‌تر شده‌اند، چه در میان مردم خود و چه در منطقه».

سایت زمانه در این مورد می‌نویسد: «در حالی که مقام‌های رسمی آمریکا در هفته‌های اخیر از توافق پکن و واشینگتن درباره اقدامات تنبیهی جدید علیه ایران خبر می‌دهند، وزارت خارجه چین همواره اعلام کرده‌است افزایش تحریم‌ها راه حل مناسبی برای حل مناقشه اتمی تهران نیست. با این حال جیانگ یو، سخنگوی وزارت خارجه چین به تازگی با تاکید مجدد بر ادامه مذاکرات میان طرف‌های درگیر در پرونده ایران، افزود که در صورت شکست مذاکرات، امکان تحریم‌ها نیز باید مدنظر باشد».

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.