Home

موسوی: نمی‌خواهیم کنار ظالم بایستیم

23 Apr 2010

میرحسین موسوی، چهره شاخص مخالفان دولت می‌گوید که چاره‌ای جز تداوم جنبش سبز نداریم و باید روی حداقل‌ها توافق کنیم.

به گزارش جرس، وی که در جمع فعالان ملی ـ مذهبی سخن می‌گفت، ادامه داد: «بحث خودخواهی مطرح نیست. ما نمی‌خواهیم کنار ظلم و ظالم بایستیم، ما کنار مظلومیم. اگرچه جنبش سبز اهل مدارا و گفت‌وگوست».

میرحسین موسوی در این دیدار بر لزوم توافق بر حداقل‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: «باید با تعامل و گفت‌وگو همه جریان‌های دلسوز ایران و پیگیر منافع ملی، این کار و راه دشوار و طولانی را پیش برد».

وی افزود: «باید شعارهایی را برگزینیم که قدرت وصل‌کردن و همراه ساختن حداکثری داشته باشد. همان‌طور که رنگ سبز، شاخصی حداقلی برای پیوند یافتن شهروندان معترض به وضع موجود شده‌ است، باید بر محورهایی حداقلی برای پیشبرد و گسترش جنبش سبز اجماع کرد».

میرحسین موسوی با تاکید بر ایجاد «جامعه مدنی به‌هم پیوسته»، خواستار تشکیل «سازمان‌های مردم‌نهاد سبز» در حوزه‌های گوناگون شد و آن را برای «سامان یافتن و تولد تدریجی جامعه مطلوب» ضروری دانست.

این نامزد معترض به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: «اتفاقی که در ۲۵خردادماه سال گذشته در تهران بوقوع پیوست، و آن حضور مهربانانه و همدلانه توام با مدارا و صبوری و همیاری و نیز کنش مدنی معترضان، نمونه و الگویی از جامعه‌ای مطلوب است».

نخست‌وزیر پیشین ایران افزود: «ما باید بیش از پیش، مردمی را که در منطقه خاکستری زیست می‌کنند، شهروندانی که نه همراه جنبش سبز هستند و نه موافق و هم‌گام صاحبان قدرت و حکومت، به منطقه روشن، آگاه و جنبش سبز دعوت و جذب کنیم».

وی با بیان این که «مبلغ قرائت رحمانی از دین هستیم که واجد حداکثر مدارا نسبت به تمامی دیدگاه‌ها و عقاید است» نسبت به «خشونت‌ورزی‌ها و سرکوب در پوشش حکومت دینی» ابراز نگرانی کرد.

موسوی گفت: «باید انعطاف داشته باشیم و روی یک شکل و شمایل از حکومت تصلب پیدا نکنیم».

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.