Home

کروبی: برخواسته‌های مشروع و قانونی خود پا فشاری کنید

20 Apr 2010

«تداوم و تشدید فشارها، تهدیدها و ایجاد ارعاب در جامعه ناشی از کوته‌نگری عده‌ای است که برای بقای خود راهی جز این متصور نیستند. افراطیون با توقیف روزنامه‌ها، تذکرات روزمره به آنانی که حتی تمامی جوانب را رعایت می‌کنند، تایید احکام سنگین در دادگاه های تجدید نظر، احضارهای پی در پی، ملاقات ندادن به خانواده‌های بازداشت شد‌گان، بازگرداندن برخی از زندانیان آزاد شده به زندان حتی با وجود وثیقه‌های بسیار سنگین و … به زعم خود بر اوضاع مسلط شده و کنترل بحران را به دست گرفته‌اند در حالیکه واقعیت‌های اجتماعی حکایت از اخبار دیگری دارد».

به گزارش سحام نیوز مهدی کروبی در دیدار با جمعی از فعالین مدنی، سیاسی، دانشگاهی و خانواده‌های بازداشت‌شدگان تصریح کرد:« خاستگاه به حق مردم و تفکر آنان بر قوت خویش باقی است. آنچه که تغییر یافته همانا هوشیارتر شدن مردم در مواجهه با اعمال فشارها و تهدیدهاست.استقبال و ابراز محبت مردم در کوچه و خیابان، در بازار و محل کار و در هر موقعیتی مناسب از زندانیان آزاد شده، آیا نشان‌دهنده کنترل و تسلط بر اوضاع است ؟! و یا حکایت از مهر تائید مردم بر اتخاذ چنین شیوه و سیاستی است».

به گفته کروبی، حرکت هوشمندانه چهره به چهره‌ی مردم در جهت دستیابی به خواسته‌های به حقشان که همان عمل به قانون اساسی است، با افزایش تاثیرگذاری در لایه های اجتماعی و سیاسی وارد مرحله رشد و بلوغ خود شده است. این موضوع عرصه را چنان بر افراطیون دولتی تنگ نموده که کارشان از زنده‌ها گذشته و سخت در تلاشند تا مدیریت کفن و دفن و مراسم‌های خاکسپاری و فاتحه ی مرده‌ها را تحت پوشش مدیریتی خود قرار دهند».

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون موضوع فقر و بیکاری در ایران گفت: «عجیب است. مدیریت جهان و کشور کم بود که اینک قصد مدیریت در حوزه خصوصی خانواده‌ها را دارند! طبق آمارهای رسمی ۱۴ میلیون از ۷۵ میلیون ایرانی زیر خط فقر زندگی می‌کنند. پیشنهاد می‌دهم بروید و از کمیته امام و طرح شهید رجایی که خانواده های زیر خط فقر شدید را پوشش می دهند بپرسید که چند میلیون تحت پوشش آنها هستند».

کروبی در پایان نسبت به ارائه گزارش دانشجویان مبنی بر افزایش فشارها و سطح برخوردها با جامعه دانشگاهی کشور، گفت: «همانگونه که بارها اعلام نموده‌ام، اساتید و دانشجویان سرمایه‌های این کشور هستند و تعامل با این قشر فرهیخته در شرایطی کاملا” عادی، تدبیر و ظرافت و همیاری با آنان را می طلبد. اکنون که بر جامعه ی دانشگاهی ما جفا شده است، می‌بایست برای جبران آن سال‌ها کوشید. اما متاسفانه نه گوشی شنوا هست و نه باوری بر این امر! امروز شاهدیم شما بیش از گذشته انسجام خود را بازیافته اید. صبور باشید و به خدا توکل کنید. همچون گذشته روحیه خود را حفظ کنید و بر خواسته‌های مشروع و قانونی خویش مصر بوده و پای فشاری نمائید».

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.