Home

موسوی: چشم‌اندازی برای آزادی مطبوعات نمی‌بینم

19 Apr 2010

میرحسین موسوی گفت که چشم‌اندازی برای آزادی مطبوعات نمی‌بیند و به طرفداران جنبش سبز توصیه کرد در برابر بسته شدن هر وبلاگ، “ده‌ها وبلاگ برای دفاع از حقوق مردم” راه‌اندازی کنند.

به گزارش وب‌سایت امروز، موسوی که در جمع کمیته دانشجویی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی سخن می‌گفت، از جنبش سبز خواست خود را با شرایط موجود تطبیق دهد و راه‌هایی برای “بسط آگاهی و گسترش رسانه‌ها” پیدا کند.

وی گفت: “جنبش سبز بی‌شمار است و باید از هر منفذی که بسته می‌شود، بلافاصله پنجره‌های دیگری بگشاید”.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: “جنبش سبز را باید طوری تعریف کرد که همه هفتاد میلیون جمعیت کشور، حتی مخالفان ما را در بربگیرد”.

وی افزود: “تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته‌های مردم، یکی از وظایف اصلی علاقمندان به جنبش سبز است. وظیفه ماست که شعارها را با دقت و درست انتخاب کنیم و سپس بر سر تحقق آن‌ها بایستیم”.

موسوی، آزادی و عدالت را دو کلید واژه مهم، در حرکت جنبش سبز دانسته و افزود: “عدالت و آزادی از هم جدایی‌ناپذیرند و آن کسی که وضعیت معیشتی فلاکت‌بار دارد، بیشتر در معرض از دست دادن آزادی‌های اساسی است”.

نخست‌وزیر پیشین ایران گفت:‌ “عظمت جنبش از ابتکار افراد معدودی نابغه برنمی‌خیزد. عظمت جنبش از فعالیت انسان‌های بی‌شماری ناشی می‌شود که آشکار و پنهان در حدی که می‌توانند، در گشوده کردن این راه به آینده سبز کمک می‌کنند”.

این رهبر مخالفان دولت، در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: “راه‌حل مشکلات موجود، دست‌کاری آمار تعداد شهدا و پرکردن زندان‌ها نیست، بلکه راه، رسیدگی به خانواده‌های شهدا و باز کردن در زندان‌ها و آزاد کردن رسانه‌ها و انتخابات آزاد رقابتی غیرگزینشی است”.

موسوی خطاب به دولتمردان جمهوری اسلامی گفت: “اگر می‌گویید حکومت نوکر مردم است؛ نوکر، ولی‌نعمت خود را نمی‌کشد، آزار نمی‌دهد، او را به زندان نمی‌اندازد، او را محدود نمی‌کند و خواسته‌های خود را به نام خواسته مردم مطرح نمی‌کند”.

موسوی در ادامه افزود: “همه بدانند که راه‌حل مشکلات کشور در منحرف کردن اذهان مردم از مسائل اساسی نیست. حکومت باید همیشه به فکر زلزله پایتخت باشد، نه آنکه خواب‌نما شود که زلزله‌ای بزرگ در راه است. راه‌حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور، اقتصاد صدقه‌ای نیست و دولت فکر نکند مردم گفته‌ها و اعمالش را فراموش می‌کنند. مردم حتی نسبت به سرنوشت کرم‌ها و لاک‌پشتی که به فضا فرستاده شدند، حساسند و می‌خواهند بپرسند نتایج تحقیقات در مورد این حیوانات بی‌گناه به کجا انجامید”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.