Home

دانشجو: در انتخابات یک رای هم جابجا نشد

19 Apr 2010

کامران دانشجو، رئیس سابق ستاد انتخابات کشور گفت که در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، «یک رای» هم جابجا نشده است.

دانشجو روز شنبه به خبرگزاری مهر گفت: “من انتخاباتی برگزار کردم که امنیت آن از اهمیت بسیاری برای مردم برخوردار بود. در زمان برگزاری انتخابات، من به همراه سایر همکارانم در وزارت کشور، اجازه ندادیم تا آرا مردم جابجا شود”.

کامران دانشجو در خصوص اعتراض‌های دانشجویی به نتیجه انتخابات و وقایع پس از آن گفت: “خوشبختانه دانشگاهیان با هوشیاری دشمن را شکست دادند و چشم فتنه را به فضل الهی و با درایت مقام عظمای ولایت، کور کردند”.

به گفته این مقام وزارت علوم، در ناآرامی‌های پس از انتخابات، “کمتر از ۱۰ درصد از بازداشت‌شدگان دانشگاهی بودند”.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون بازداشت‌گاه کهریزک و مسائل مطرح شده پیرامون آن گفت: “یک عده کهریزک و کوی دانشگاه را مطرح کردند تا توطئه براندازی نظام فراموش شود”.

کهریزک نام بازداشتگاهی تحت اختیار پلیس بود که در جریان اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات، مدتی محل نگهداری بازداشت‌شدگان بود. در این بازداشتگاه، چهار نفر بر اثر خشونت‌های پلیس، جان خود را از دست دادند و گزارش‌هایی مبنی به تجاوز به برخی معترضان بازداشتی در این محل نیز منتشر شده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.