Home

درخواست برای جلوگیری از ورود ایران به شورای حقوق بشر

16 Apr 2010

یکی از نمایندگان پارلمان هلند از وزیر خارجه این کشور خواسته ‌است تا برای بسیج کشورها علیه ورود ایران به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد کوشش کند.

زمانه خبر داد،‌ به گزارش خبرگزاری‌های هلند “یوئل فوردِویند” نماینده پارلمان از حزب اتحاد مسیحی با اعلام این درخواست گفت که روز پنج‌شنبه در این رابطه از ماکسیم فرهاخن وزیر خارجه هلند پرسش خواهد کرد.

به گفته این نماینده پارلمان، هلند نیز باید در این راستا به آلمان بپیوندد و کشورهای دیگر را برای جلوگیری از ورود ایران به این شورا بسیج کند.

فوردویند افزود: “ایران در آستانه ورود به شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار دارد و این امر غیر قابل پذیرش است. ایران همواره تهدید کرده ‌است که اسرائیل را از صفحه روزگار محو می‌کند، هولوکاست را منکر می‌شود و احتمال می‌رود که هم‌اینک در حال کار بر روی جنگ‌افزار هسته‌ای باشد و بنابر این ورود این کشور به شورای حقوق بشر پذیرفتنی نیست”.

دو روز پیش، ۱۳ آوریل، فیاما نیرشتاین نایب رئیس کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا نیز گفته بود که “این وظیفه ایتالیاست که به هر نحو ممکن با عضویت حکومت ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مخالفت کند”.

به گزارش خبرگزاری ایل ولینو، وی افزود: “انتخابات برای گزینش ۱۴ عضو جدید از ۴۷ کشور عضو برای یک دوره ۳ ساله در شورای حقوق بشر در روز ۱۳ ماه می در ژنو برگزار خواهد شد. دولت ایران نامزدی خودش را برای این شورا اعلام کرده‌ و این کار تمسخر جامعه متمدن است”.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد یکی از نهادهای سازمان ملل و از ارکان فرعی مجمع عمومی ملل متحد است که وظیفه آن نشان دادن موارد نقض حقوق بشر است.

مرتبط:
مخالفت آلمان با عضویت ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.