Home

جعفر پناهی مهمان افتخاری جشنواره بین‌المللی فیلم کن

15 Apr 2010

رئیس فستیوال جهانی فیلم کن، ضمن ستایش از جعفر پناهی سینماگر زندانی در ایران وی را مهمان افتخاری امسال این جشنواره جهانی معرفی کرد.

به گزارش پویا خبر، ژیل ژاکوب خبر فوق را بامداد روز پنجشنبه ۲۶ فروردین، طی کنفرانسی مطبوعاتی که در گراند هتل پاریس پیرامون همین مسئله برگزار شد، اعلام نمود.

رئیس فستیوال کن در این مورد خاطرنشان کرد: “ما بخاطر ستایش از جعفر پناهی، فیلمساز و سینماگر بزرگ ایرانی او را به جشنواره کن دعوت کرده‌ایم و ایشان این دعوت را پذیرفته است.”

جعفر پناهی سینماگر برجسته و مطرح ایران، از زمان بازداشتش در یازدهم اسفندماه ۸۸، همچنان بدون ملاقات، بلاتکلیف و در شرایط سخت سلول انفرادی به سر می‌برد.

این در حالی است که روز گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیگیری موضوع دستگیری جعفر پناهی توسط آن وزارتخانه خبر داد و علت بازداشت وی را از قول وزارت اطلاعات، ساخت فیلمی پیرامون حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری ذکر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: “ما موضوع دستگیری آقای پناهی را پیگیری کردیم و آنها نیز توضیح دادند که این موضوع یک مساله امنیتی است”.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در ارتباط با اینکه آیا وزارت ارشاد در مورد جعفر پناهی پیگیری انجام داده یا نه، گفت: “وزارت ارشاد از مسوولان قضایی و امنیتی این مساله را پیگیری کرد و آنها نیز توضیح داده و اعلام کردند که جنبه امنیتی دارد و یک مساله امنیتی است. آنها اعلام کرده‌اند که این کارگردان در حال ساخت فیلمی علیه نظام و بحث‌های مربوط به حوادث اخیر بوده است و اینکه این فیلم به مسائل بعد از انتخابات دامن‌زده است”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.