Home

کروبی: با ادبیات سخیف به تمدن چند هزار ساله ایرانیان دهن‌کجی می‌کنند

13 Apr 2010

مهدی کروبی ادبیات مورد استفادۀ شخص رئیس دولت را سخیف و سبب اهانت به تمدن چندین هزارسالۀ ایرانیان خوانده و آن را دارای تبعات و نتایج فاجعه بار برای کشور دانست.

به گزارش جرس، مهدی کروبی روز پنج‌شنبه گذشته در ديدار با اعضای سازمان مجاهدين انقلاب با اشاره به سخنان محمود احمدی‌نژاد در ارومیه، ادبيات استفاده شده در سخنرانی اخير وی را خارج از شأن یک رئیس دولت، موجب دشمن تراشی و دارای تبعات سنگين برای ملت ایران دانست و گفت: “متاسفانه اینگونه رفتار و عملِ ایشان، سياست و تدبير خوانده می‌شود. آقایان افراط و تفريط را بدانجا رسانده‌اند که يک روز دست به نامه‌نگاری می‌زنند و روز ديگر جهت ارتباط گيری و نشستن پای ميز مذاکره، متوسل به فرستادن واسطه می‌شوند و امروز نیز با ادبياتی سبک به تمدن چندين هزار ساله ايرانيان دهن کجی می‌کنند”.

دبيرکل حزب اعتماد ملی همچنین در مورد اظهارات اخیر رییس‌جمهور آمریکا گفت: “مگر ما با دولت امريکا تازه درگير شده‌ايم؟! وقايع تلخی را از دولتمردان امريکائي تجربه کرده‌ايم. تهديدات فعلی نیز چيز جديدی نيست. البته ما همچون ساير مردم و دوشادوش ملت، اين تهديدات را محکوم می‌کنيم و در صورت هرگونه تجاوز احتمالی همه در يک صف از کشور دفاع خواهيم کرد”.

وی همچنین در مورد عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور و رفتار قوۀ مجریه تصریح کرد: “دشمن‌تراشی هنر نيست. هنر آن است که به تهديدات، پاسخی مستدل و منطقی دهیم تا تهديدات مرتفع و به فرصت‌ها بدل گردند”.

کروبی به روند بازداشت‌ها و فشارهای مضاعف وارد شده بر بازداشت‌شدگان نیز اشاره داشته و گفت: “انديشه‌ای که بقای خود را در تداوم فشارها جستجو می‌کند، بيشترين هزينه را متحمل نظام می‌سازد و اخیرا اطلاع يافته‌ايم؛ جهت ايجاد فشار روحی و روانی بيشتر و تحقير نمودن بازداشت‌شدگان سياسی، آنان را با ساير زندانيان مشکل‌دار از جمله قاچاقچيان و افراد منحرف در يک مکان قرار می‌دهند که اين مساله به هيچ وجه در شان نظام نيست”.

وی افزود: “فکر می‌کنند با افزايش فشارها و حجم گسترده‌ی توهين‌ها و تهمت‌های روزمره‌شان می‌توانند بر اوضاع مسلط شده و بر طبل تبليغ مردند و رفتند بکوبند؛ اما نمی‌دانند که ما همچنان به قانون اساسی و ظرفيت‌های موجود آن اعتقاد داريم و محکم‌تر از قبل ايستاده‌ايم و عمل به قانون اساسی را مطالبه می‌کنيم”.

مهدی کروبی در پایان خطاب به حاکمیت جمهوری اسلامی متذکر شد: “حزب و جريان و گروه خاصی متولی اين اعتراضات نيست. بدانيد و توجه کنيد که دنيای امروز بر مبنای تکنولوژی و ارتباطات استوار بوده که نقش بلامنازع آن را مردم ايفا می‌کنند؛ پس نقش مردم را به رسميت بشناسيد”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.