Home

احمدی‌نژاد: پنج میلیون نفر باید از تهران بروند

12 Apr 2010

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور ایران خواستار خروج دست‌کم پنج میلیون نفر از تهران شد و گفت که برای مهاجران از این شهر، می‌توان وام با بهره چهار درصد در نظر گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمدی‌نژاد روز یکشنبه در جمع مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: “باید تهران را خالی کرد، چرا که این شهر در معرض آسیب‌های سنگین است”.

به گفته رئیس دولت دهم، گسل‌های تهران، “به لطف دعای مردم” فعال نیستند، اما “نمی‌توان تضمین کرد که چه زمانی در تهران زلزله می‌آید و این گسل‌ها فعال می‌شود”.

وی افزود: “هر چند می‌توان ترافیک و آب و هوا را با هزینه‌ای سنگین حل کرد، اما ماجرای زلزله را چگونه باید حل کنیم؟”.

احمدی‌نژاد، هفدهم فروردین ماه نیز گفته بود شرایط طبیعی نشان می‌دهد وقوع زلزله در تهران قطعی است، اما نمی‌توان زمان دقیق آن را مشخص کرد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه یک‌چهارم مردم استان تهران، امکان زندگی در سایر نقاط کشور را دارند، از ساکنان این شهر خواسته که موضوع مهاجرت از تهران را جدی بگیرند.

بر اساس مطالعات آماری و زلزله‌هایی که پیش از این در ناحیه ری و تهران ثبت شده، به طور متوسط هر ۱۵۸ سال، زلزله‌ای ویرانگر در این ناحیه رخ داده است. آخرین زلزله مرگبار در تهران، ۱۷۲ سال پیش اتفاق افتاد. استان تهران در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون جمعیت دارد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.