Home

خاتمی: مردم دیگر حکومت استبدادی را نمی‌پذیرند

9 Apr 2010

محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات می‌گوید اگر چاره‌ای اندیشیده نشود، سال ۸۹، سال بحران‌های اجتماعی خواهد بود.

به گزارش تارنمای کلمه، پایگاه خبری نزدیک به میرحسین موسوی وی با بد توصیف کردن موقعیت ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری، ادامه داد: “اگر گفته شود نظام همین روش‌های نادرست است و جز این نیست و هر کس فکر روشن دارد با انواع اتهامات کنار زده شود، نتیجه‌اش این می‌شود که نسل جوان و دیگران می‌گویند اگر نظام این است ما نمی‌خواهیم”.

رئیس‌جمهور پیشین ایران که در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران سخن می‎گفت، یکی از دغدغه‌هایش را تبیین چارچوب‌های فکری و عملیاتی برای اصلاحات عنوان کرد و گفت: “متاسفانه رفتارها، روش‌ها و کارهای اشتباهی که به نام نظام صورت می‌گیرد ممکن است این ذهنیت را برای دوستان جوان ما ایجاد کند که اصل انقلاب برای چه بود؟”.

رئیس بنیاد باران با انتقاد از انواع تهمت‌ها در فضای تبلیغاتی رسمی ایران، بسته شدن فضا را سبب گرایش به رسانه‎های خارجی، ایجاد شایعه و آشفتگی و هرج و مرج دانست و افزود: “ملت هزینه بسیار بالایی در این ایام پرداخته‌ است و عواقب مدیریت موجود در جامعه مطلوب نیست”.

محمد خاتمی با بیان این که “ما خواهان براندازی نظام نیستیم و خواست ما حفظ نظام است”، افزود: “باید کشور از فضای امینتی خارج شود، به خواست‌ها و مطالبات مردم پشت نشود و همچنین آزادی زندانیان و آزادی فضا و انتخابات تامین گردد”.

رئیس بنیاد باران با بیان این‌که حکومت‌ها موجودات “فراقانونی و دارای اختیارات تام” نیستند، گفت: “دیگر امکان ندارد مردم حکومت‌های استبدادی را که فقط از بالا دیکته کنند و از پایین اطاعت بشود بپذیرند”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.