Home

تصرف سفارت ایران در هلند توسط معترضان

7 Apr 2010

گروهی از ایرانیان معترض به سرکوب و خشونت‌های دولتی در ایران، بخش‌هایی از سفارت جمهوری اسلامی در شهر لاهه را به تصرف خود درآوردند.

به گزارش زمانه،‌معترضان که گروهی از جوانان ایرانی و هلندی بودند، اعلام کردند به نشانه همبستگی با مردم ایران، دست به این اقدام زدند.

این جوانان که تعداد آنها ۱۲ نفر گزارش شده، با گذر از حفاظ‌‌های ساختمان سفارت، محوطه بیرونی آن‌ را تصرف کردند. آنها خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی، پایان دادن به اعدام‌ها و شکنجه و برقراری آزادی‌های مدنی در ایران شدند.

یکی از این جوانان به رادیو زمانه گفت که ایران متعلق به همه ایرانیان است و نباید درباره سرنوشت این کشور، تنها «دیکتاتور‌ها و روحانیون» تصمیم بگیرند.

در جریان این حرکت اعتراضی، پرچم جمهوری اسلامی پایین کشیده شده و به جای آن پرچم ایران با تصویری از ندا آقاسلطان، به اهتزاز درآمد. معترضان همچنین شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، به فارسی و هلندی سر دادند.

پلیس امنیتی سفارت، در آغاز، به این حرکت واکنشی نشان نداد، اما پس از ۱۵ دقیقه، سعی در خارج کردن جوانان از محوطه بیرونی سفارت کرد. یک شاهد عینی به رادیو زمانه گفت: «پلیس همه معترضان را دستگیر کرده است».

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.