Home

موسوی: می‌توان با عقل جمعی گذشته را جبران کرد

6 Apr 2010

میرحسین موسوی، به مقام‌های جمهوری اسلامی توصیه کرد با مبنا قرار دادن «عقل جمعی» و بازگشت به الگوی رفتاری آیت‌الله خمینی، حوادث گذشته را جبران کنند.

به گزارش زمانه، موسوی روز دوشنبه در دیدار با اعضای فراکسیون اقلیت مجلس گفت: “اگر در حوادث پس از انتخابات، به «عقل جمعی» رجوع می‌شد و «یک فرقه یا جناح» دیده نمی‌شد، شاهد اتفاقات تلخ نبودیم”.

نخست‌وزیر سابق ایران افزود: “عملکرد صدا و سیما در جهت «تخریب دکترین امام راحل» است که منجر به «برداشت و ذهنیت ناقص و نادرست» جوانان از آقای خمینی می‌شود”.

موسوی اظهار داشت: “به نظر من رسانه‌های بیگانه و صدا و سیما در این مورد، دو تیغه یک قیچی هستند که به مخدوش کردن چهره نورانی امام راحل می‌پردازند”.

این رهبر مخالف دولت در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح مشی حکومتی آیت‌الله خمینی پرداخت و گفت: “یکی از دلایل کارآمد بودن نظام و عبور از بحران‌ها در آن زمان، ارتباط مستقیم مردم با نظام، حاکمیت و رهبری بود. در زمان رهبری امام خمینی، تصمیمات «عقلانی و با مشورت» اتخاذ می‌شد و این مردم بودند که با رای خود، زمینه در مسئولیت قرار گرفتن یک گروه یا تفکر را فراهم می‌کردند”.

نخست‌وزیر پیشین ایران افزود: “امام راحل زمینه حضور همه جناح‌ها و سلائق را فراهم می‌کرد و مانع از حضور کسی نمی‌شد”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.