Home

مصر خواستار گفتگوی کشورهای عربی با ایران شد

29 Mar 2010

عمرو موسی دبیرکل اتحادیه عرب در اجلاس سران این اتحادیه در لیبی از تلاش‌های آمریکا و اسرائیل برای ایجاد یک جبهه منطقه‌ای علیه ایران انتقاد کرد.

عمرو موسی با اشاره به پرونده هسته‌ای ایران گفت: “اسرائیل از مباحث مربوط به ایران، به نفع خود استفاده می‌کند، در حالی که هزینه‌اش را کشورهای عربی می‌پردازند”.

به گزارش بی‌بی‌سی، عمرو موسی گفت: “ممکن است که حکومت ایران تهدیدی برای عرب‌ها باشد یا تهدیدی نباشد؛ اما اعراب باید با ایرانی‌ها به عنوان کشوری که فرهنگ مشترکی با آنها دارد، مذاکره کنند”.

این در حالی است که پیش از این برخی از کشورهای عربی از ایجاد جبهه‌ای علیه ایران طرفداری کرده بودند. رهبران عربستان نیز خواستار توقف هرگونه مذاکره با ایران و افزایش تحریم‌ها علیه این کشور شده بودند.

مقام‌های آمریکایی اخیرا به این نکته اشاره کرده‌اند که ناکامی در آغاز مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطینیان باعث شده کار راضی کردن متحدان عرب آمریکا برای منزوی کردن ایران دشوارتر شود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.