Home

مجری من از تو، قطعی تو از من!

6 Feb 2014

■ علیرضا رضایی
Font Size + | - Reset

alireza rezaeiدر جریان برنامه ویژه خبری رئیس جمهور، عزت الله ضرغامی شخصاً با حسن روحانی بر سر اینکه کی از بقیه مجری‌تره دعواش شد. این دعوا در حالی رخ نمود که روحانی به ‌تازگی از رفع کدورت و ایجاد دوستی در عرصه خارجی فارغ شده و الآن بالاخره فرصتی پیدا کرده تا به ایجاد کدورت و دعوا در عرصه داخل بپردازد. وقتی هدف فقط عزت و سربلندی ملت ایران باشد چه فرقی می‌کند که دولت با کی دوست بشود با کی دشمن. ای بابا، بالاخره همین‌که روحانی ما را از چنگال احمدی‌نژاد نجات داد ما باید روزی شصت‌تا گرسنه را سیر کنیم. یارو می‌رفت به نصف دنیا فحش ناموس می‌داد برمی‌گشت، وقتی می‌پرسیدند کجا رفته بودی، می‌گفت رفته بودم پیام صلح و دوستی ملت ایران را به همه برسانم.

دوره آن خدا بیامرز تا می‌گفتند «گفتگوی ویژه خبری» ما فوری قیافه‌ی حیدری می‌آمد جلوی چشم‌مان. با تمام تلاشی که برای چپاندن لپ‌هایش در حد فاصل فک بالا و پائین می‌کرد. طفلک ما نفهمیدیم بالاخره زن گرفت یا هنوز عینهو خود ما تک و یالغوز است، فقط می‌دانیم که آن خدا بیامرز صد بار آمد مشکل جوانان را حل بکند هر دفعه باید صبر می‌کرد تا حیدری زن بگیرد. حیدری مش قاسمی بود برای خودش، هر دفعه آن خدا بیامرز یک قارتی پرت می‌کرد، مثلاً می‌گفت تحریم‌های ما علیه امریکا تا الآن تمام صرافی‌های غرب واشنگتن را فلج کرده، حیدری درجا آمار شیوع فلج اطفال بین صراف‌های واشنگتن را از یک‌طرف دیگر پرت می‌کرد.

این دفعه ما نفهمیدیم این ‌همه تاخیر و پخش موسیقی اصیل لری برای این بود که به ‌جای حیدری که ضرغامی دوست می‌دارد، روحانی‌نژاد بنشیند سوالات به آن مهمی را از روحانی بپرسد؟ همین؟ خب برای آدم سوال پیش می‌آید که اگر به‌جای آن دستگیره، حیدری را نشانده بودند چه چیزهائی ممکن بود بپرسد که نباید می‌پرسید؟ بابا یارو با همین سن کمش به اندازه هشت سال آبرو حیثیت آن خدا بیامرز را پارو کرد. تازه یک ‌بار هم که آن خدا بیامرز در برنامه زنده مورد تهاجم خرمگس قرار گرفت، حیدری اصلاً نخندید. روحانی‌نژاد بود از خنده مرده بود.

حالا البته یک‌سری دوستان ما که بالاخره باید هر جوری که شده بر حق بودن روحانی را به تمام ابعاد ما بچپانند، برای‌مان توضیح دادند که در همه جا انتخاب مجری گفتگو با رئیس‌جمهور با خود رئیس‌جمهور است. مثلاً در امریکا خود اوباما روحانی‌نژادشان را انتخاب می‌کند و ما هم چون همه چیزمان به همه چیز آمریکا می‌خورد این ا‌ست که مانده بود یکی همین انتخاب مجری که شکر خدا از این لحاظ هم الآن دقیقاً عین آمریکا شدیم.

در گفتگوی ویژه خبری، روحانی‌نژاد واقعاً حرفه‌ای و چالشی با روحانی برخورد. مثلاً آن جائی که از طرف مردم خوزستان از رئیس‌جمهور تشکر کرد روحانی واقعاً جا خورد. روحانی آدم خوبی است و اصلاً انتظار نداشت که آن‌ همه ملت را در اهواز پشت ماشینش دوانده بعد حالا ازش ممنون هم باشند؟ دوره احمدی‌نژاد عجب سطح توقعات این ملت را پائین آورده واقعاً. یا مثلاً آن جائی که گفت توزیع سبد کالا واقعاً کار بزرگ و خوبی بود، روحانی از بس به چالش کشیده شد که نهایتاً مجبور شد عذرخواهی بکند. حالا اگر جای روحانی‌نژاد، حیدری نشسته بود؛ آن خدا بیامرز می‌گفت همینیه که هست، اینقدر سبد سبد کنید تا سبد دونتون پاره بشه!

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran's President Warns Over Missed Opportunities - ABC News
  • Russia, OPEC Said Likely To Freeze Oil Output Without Iran - RadioFreeEurope/RadioLiberty
  • Kerry meets with Gulf allies amid differences over Iran - CNN International
  • Iran should pay a price for its ballistic missile tests - Washington Post
  • Iran Plans Visit to Rival Saudis to Discuss Hajj Pilgrimage - New York Times
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.