Home

درگذشت همسر آیت‌الله منتظری

29 Mar 2010

همسر آیت‌الله منتظری روز شنبه درگذشت. به گزارش جرس در پی درگذشت همسر آیت‌الله منتظری ده‌ها تن از ماموران انتظامی ـ امنیتی و نیروهای لباس شخصی، با آرایش نظامی ـ پلیسی و ایجاد ارعاب در برگزاری مراسم تشییع و تدفین، امکان برگزاری هرگونه مراسم تشیع و نماز میت را از خانواده و مردم سلب کرده و عملا مراسم را مبدل به یک خاکسپاری حکومتی کردند تا بنا به قول خانوادۀ مرحوم منتظری، برای اولین بار یک تشییع جنازۀ بدون جنازه در قم برگزار شود.

سعید منتظری در گفتگویی اختصاصی با جرس، در شرح ماوقع ماجرا، ضمن بیان اینکه از ساعت‌ها قبل مردم سوگوار، علاقه‌مندان و خانواده منتظری در محل حرم حضرت معصومه برای برگزاری نماز و تشییع تجمع کرده بودند، به عمکرد تاسف‌بار ماموران در این زمینه اشاره نموده و خاطرنشان کرد “از بامداد امروز نیروهای امنیتی ـ انتظامی و لباس شخصی‌ها، با ایجاد یک فضای سنگین و امنیتی، عملا امکان برگزاری مراسم نماز، تشییع و حتی سوگ بر پیکر مادرمان را ندادند و ده‌ها خودرو نیروهای دولتی، جنازه را تحت‌الحفظ آورده و خودشان در حرم و بدون دسترسی مردم و حتی خانواده، توقفی کوتاه نموده و سپس فورا آن را از محل خارج کردند”.

ماموران حکومتی پیکر بانوی مرحومه را با تعدادی خودرو از آن محل خارج کردند و نه تنها اجازه برگزاری مراسم داده نشد، بلکه حتی نگذاشتند جایی که خانواده مدنظر داشت، این مرحومه دفن شود.

بر اساس جرس، مردمی که برای برگزاری مراسم در آن محل گرد هم آمده بودند، با اطلاع از اینکه قرار است پیکر آن مرحومه بدون در نظر گرفتن درخواست خانوادۀ منتظری، در محلی دیگر به خاک سپرده شود، با سر دادن شعارهای اعتراضی سعی در ممانعت از این امر را داشتند که به دلیل انتقال سریع جسد و شرایط پلیسی حاکم، احمد منتظری جهت جلوگیری از هرگونه برخورد خشن ماموران با مردم و یا دستگیری‌های احتمالی، از مردم خواهش کرد به محل دفن پیکر ایشان بروند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.