Home

نامه سرگشاده از اوین: معترضانی ساده بودیم

26 Mar 2010

گروهی از بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران با انتشار نامه‌ای سرگشاده، به برخوردهایی که در دوران بازداشت با آنها صورت گرفته است اعتراض کردند.

به گزارش سایت کلمه، امضاء کنندگان این نامه خود را “قربانیان بی‌‌نام و نشان” اعتراضات انتخاباتی خوانده‌اند که به دلیل کارهایی مانند “دریافت و ارسال پیامک و ایمیل، تماشای تجمع‌های اعتراضی و همراهی با سکوت معترضان” به اتهاماتی چون “محاربه، توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام اسلامی” متهم شده‌ اند.

مقامات ایران در ماه‌های اخیر در موارد متعدد از بازداشت گسترده حاضران در تجمع‌های اعتراضی خبر داده‌اند؛ اما تعداد کسانی که هنوز در زندان‌ها به سر می‌برند روشن نیست.

نویسندگان نامه اخیر نوشته‌اند که در دوران بازداشت به داشتن ارتباط با گروه‌های مخالف حکومت ایران، بیگانگان و جاسوسان متهم و در محاکمه‌هایی بدون حضور وکیل به تحمل چندین سال زندان محکوم شده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: “ما فقط معترضانی ساده به نتایج انتخابات بودیم و رسانه‌ای نبود که کلامی از ما بنویسد. حق داشتند، چه کسی ما را می‌شناسد؟ از میان مردم ساده کوچه و خیابان بودیم که به قول بازجوهایمان ـ که خود را کارشناس می‌خوانند ـ حالا کف روی آب هستیم و شده‌ایم سنگر مخالفان رژیم که پشت آن، حکومت را نشانه رفته‌اند”.

نویسندگان نامه پرسیده‌اند چگونه است که “قاچاقچیان، کلاهبرداران، فروشندگان سئوال‌های کنکور و دایرکنندگان خانه‌های فساد” مشمول عفو و مرخصی و آزادی مشروط هستند؛ اما کسی به فکر آنها نیست؟

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.