Home

احمدی‌نژاد: دولت‌های غربی، منفورترین دولت‌ها هستند

26 Mar 2010

محمود احمدی‌نژاد در سخنانی که روز پنج‌شنبه ایراد کرد، خطاب به غربیان گفت: “به شما نصیحت می‌کنیم که ما دوست داریم محترم باشید و طعم محبت به دیگران را بچشید”.

به گزارش واحد مرکزی خبر ایران وی که برای مراسم آغاز بهره‌برداری سد کارون ۴ به جنوب ایران سفر کرده‌است افزود: “این هشدار و کمک به شماست و رفتارتان را اصلاح کنید”.

احمدی‌نژاد خطاب به غرب در ارتباط با مسئله درگیری‌های اسرائیل و فلسطین گفت: “این نصیحت دعوت و دلسوزی است و خیال نکنید با تجاوز به حریم مسجدالاقصی نجات پیدا می‌کنید”.

وی ضمن “رو به مرگ” توصیف کردن دولت‌های غربی، اظهار داشت: “آنان در سرازیری حرکت می‌کنند که انتهای آن دره هولناکی است که هرچه بیشتر پیش روند به مرگ نزدیک‌تر می‌شوند”.

محمود احمدی‌نژاد، دولت‌های غربی را “منفورترین دولت‌ها نزد ملت‌ها” نامید و درباره بی‌اعتنایی این دولت‌ها به “نصیحت‌های” وی افزود: “اگر گوش ندهید، سنت الهی شما را به جنایتکاران، فرعون‌ها، نمرودها و آدم‌کش‌های تاریخ ملحق می‌کند”.

رئیس دولت دهم هم‌چنین گفت: “هرجای دنیا جنایتکاری است مورد حمایت غربی‌ها قرار دارد. هرجا مواد مخدر، ترور، آدم‌کشی، تحریم، جنگ، فساد و تبلیغات علیه ملت‌ها وجود دارد، شما حضور دارید”.

احمدی‌نژاد همچنین هواداران اسرائیل را “مشتی صهیونیست” و “بی‌هویت و بی‌فرهنگ” نامید که “وحشی‌گری” می‌کنند و خطاب به غربیان گفت: “ما سطح توقع خود را از شما پایین می‌آوریم و نمی‌گوییم با این جنایت‌ها که به حکم وظیفه انسانی باید با آن مقابله کنید برخورد کنید؛ اما می‌گوییم سکوت کنید و دست حمایت خود را از پشت صهیونیست‌ها بردارید”.

وی افزود: “برخی از شما با آن‌ها رودربایستی دارید و به آن‌ها بدهکار هستید و پول و رسانه‌هایتان در دست آن‌هاست و حزب‌هایتان را تغذیه می‌کنند؛ اما بیایید و یک‌بار تصمیم بگیرید و خودتان را از دست آنان نجات دهید. نمی‌گوییم بر ضد آن‌ها موضع‌گیری کنید زیرا نمی‌توانید و اکنون در همه دنیای غرب رجل سیاسی وجود ندارد که در مقابل صهیونیست‌های فاسد بایستد”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.