Home

خروج بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه از ایران

25 Mar 2010

شرکت نفتی «لوک اویل»، بزرگ‌ترین شرکت نفتی خصوصی روسیه، به علت تحریم‌های آمریکا فعالیت خود در ایران را متوقف کرد. این شرکت به همراه کنسرسیوم «نورسک هیدرو» نروژ، پروژه بلوک اکتشافی «اناران» را بر عهده‌ داشت.

به گزارش خبرگزاری نووستی، این شرکت در اطلاعیه خود آورده که فعالیت در این بلوک اکتشافی به علت تحریم‌های آمریکا زیان‌‌آور است. این شرکت، زیان حاصله از حضور در این بلوک اکتشافی را ۶۳ میلیون دلار اعلام کرده است.

پیش‌تر، یکی از مدیران ارشد لوک اویل گفته بود کار در بلوک اناران تا زمانی که تحریم‌های آمریکا لغو نشود، غیرممکن است.

آمریکا تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با آن دسته از کمپانی‌های بین‌المللی که در بخش سوخت و انرژی ایران فعالیت می‌کنند، اتخاذ کرده است. براساس این تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی و سایر شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری آنها در بخش نفت و گاز ایران بیش از ۲۰ میلیون دلار باشد، مشمول جریمه خواهند شد.

پیش از این نیز رسانه‌ها گزارش کرده بودند که شرکت رویال داچ شل، اعلام کرده است دیگر به ایران، بنزین نمی‌فروشد. دو هفته پیش نیز اعلام شد که سه شرکت ویتول، گلنکور و ترافیگورا صادرات بنزین خود را به ایران را متوقف کرده‌اند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.