Home

افشای شبکه پول‌شویی سپاه در کشورهای عربی

24 Mar 2010

تحقیقات قضایی برای شناسایی شبکه پول‌شویی سپاه پاسداران در بحرین آغاز شد. شبکه العربیه گزارش داد که این شبکه به پول‌شویی با درآمد فروش مواد مخدر متهم است. تحقیقات قضائی برای شناسائی یک شبکه پول‌شویی در بحرین و کویت که گفته می‌شود زیر نظر سپاه پاسداران به هدف دور زن تحریم‌های مالی علیه ایران در برخی کشورهای منطقه فعالیت می‌کرد، آغاز شده است.

براساس گزارش منابع مطبوعاتی در بحرین، این شبکه از راه فروش مواد مخدر در آذربایجان و کلمبیا در برخی کشورهای منطقه به شکل مخفی به فعالیت می‌پرداخت.

گزارش‌های اولیه از این شبکه نخستین بار پس از احضار یکی از وزیران بحرینی منتشر شده است و کویت نیز یک متهم زن را که نام او در تحقیق با وزیر بحرینی آمده بود، بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه بحرینی “الوسط” که روز دوشنبه منتشر شده است، دستگاه امنیتی بحرین پس از کنترل فعالیت منصور بن رجب از وزیران دولت این کشور که در صدد انتقال 15 ملیون دینار بحرینی به خارج بود، شبکه پول‌شویی مذکور را کشف کرد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.