Home

آیت‌الله خامنه‌ای: حوادث پس از انتخابات کار دشمن است

22 Mar 2010

رهبر جمهوری اسلامی در روز اول سال نو با حضور در حرم امام رضا با تاکید بر همکاری قوای مجریه و مقننه در مسئله مهم هدفمند کردن یارانه‌ها، خاطر نشان کرد “از یک طرف بار اجرای این هدف بزرگ بر دوش دولت است بنابراین همه دستگاه‌ها از جمله دستگاه قانونگذاری باید به دولت کمک کند، از طرف دیگر دولت نیز باید به آنچه مراحل قانونی را گذرانده و قانون شده است عمل کند تا در سایه همدلی و همکاری قوا، پروردگار نیز یاری خود را شامل حال مسئولان نماید”.
به گزارش رسانه‌ها وی در بخش دیگری از پیام خود، اسلامیت و جمهوریت نظام را تفکیک‌ناپذیر خواند و درباره حوادث پس از انتخابات گفت: “بنده کسی را متهم نمی‌کنم؛ اما هندسه‌ی کار دشمن را می‌شناسم و تشخیص می‌دهم، همچنانکه ذهن مردم و تحلیلگران مستقل، صادق و تیز بین نیز با تامل در شکل و روند این حوادث، آن را به عوامل خارجی منتسب کردند”.

رهبر ایران، با اشاره به ادعاهای ” آشکار و پنهان” و ارسال نامه و پیام دولت آمریکا درباره علاقه‌مندی به ایجاد روابط عادلانه با جمهوری اسلامی افزود: “همه این ادعاها، در عمل برعکس از آب در آمد و رئیس‌جمهور آمریکا در قضایای بعد از انتخابات، بدترین موضع را گرفت و حمله‌کنندگان به مردم و اغتشاشگران را جنبش مدنی معرفی کرد و ناخواسته ماهیت اهداف خود را آشکار ساخت” .

او با انتقاد شدید از ادعاهای دروغین دولت آمریکا مبنی بر حمایت از حقوق مدنی و دمکراسی افزود: “دولت آمریکا حرکت عظیم ملت ایران را در انتخابات و فریاد یکپارچه این ملت را در عرصه‌های مختلف نادیده می‌گیرد و با ادامه اقدامات خود در کشتار مردم افغانستان و عراق و حمایت از قاتلان کودکان فلسطینی در غزه، از حقوق بشر دم می‌زند؛ اما واقعیات نشان می‌دهد که این دولت اصولا در موقعیتی نیست که از دمکراسی و حقوق بشر حرف بزند”.

آیت‌الله خامنه‌ای پیش از این در پیام نوروزی خود، سال جدید هجری شمسی را سال “همت مضاعف و کار مضاعف” نامیده و گفته بود: “تفسير كوتاهى كه از حوادث بعد از انتخابات در طول چند ماه می‌شود ارائه كرد، عبارت از اين است كه دشمنان كشور و دشمنان نظام جمهورى اسلامى بعد از گذشت سى سال، همه‌ى تلاش خود و توان خود و نيروهاى خود را متمركز كرده‌اند براى اينكه بتوانند اين انقلاب را از درون شكست بدهند. ملت در مقابل اين توطئه‌ى بزرگ، اين حركت خصمانه، با آگاهى و بصيرت و عزم و ايستادگىِ بى‌نظيرى توانست دشمن را به شكست بكشاند. تجربه‌اى كه در اين هشت ماه بعد از انتخابات تا بيست و دوم بهمن بر اين ملت و بر اين كشور گذشت، تجربه‌اى پر از درس، پر از عبرت و حقيقتاً مايه‌ى سربلندى ملت ايران است. در سال 88 ملت خوش درخشيد؛ مسئولين هم تلاش‌هاى ارزنده و بزرگى را انجام دادند”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.