Home

هشدار روسیه به ایران: زمان از دست می‌رود

20 Mar 2010

روسیه به ایران هشدار داد که در حال از دست دادن فرصت گفتگوی همه جانبه درباره برنامه هسته‌ای این کشور است.
به گزارش خبرگزاری‌ها، سرگئی لاورف، وزیر امو رخارجه روسیه روز جمعه در دیدار با همتای آمریکایی خود در مسکو گفت: “بی‌اعتنایی ایران به خواسته‌های گروه 1+5 احتمال دستیابی به یک راه حل برای پایان دادن به تنش‌ها را از بین می‌برد”.

ولادمیر پوتین، نخست‌وزیر روسیه هم در دیدار با هیلاری کلینتون از احتمال تشدید تحریم‌ها علیه ایران در شورای امنیت خبر داد. پوتین در این حال هشدار داد که تحریم، راه حل تنش موجود بر سر برنامه اتمی ایران نیست.

پوتین گفت: “امکان تصویب یک قطعنامه تحریم وجود دارد؛ اما تحریم نمی‌تواند به پایان دادن به این معضل کمک کند بلکه می‌تواند اثر عکس هم داشته باشد.”

هیلاری کلینتون در این دیدار گفت: “آمریکا در پی جلب حمایت روسیه از تصویب تحریم‌های هوشمند علیه ایران است”.

کلینتون افزود: “ما به سختی در شورای امنیت در تلاش هستیم تا قطعنامه‌ای را تصویب کنیم که بیانگر نارضایتی جامعه بین‌المللی از عملکرد ایران باشد و به قول آقای مدودیف می‌خواهیم مجموعه‌ای از تحریم‌های هوشمند را وضع کنیم.”

روسیه روابط نزدیکی با ایران دارد؛ ولی در هفته‌های گذشته چندین بار از احتمال تصویب قطعنامه‌های جدید علیه این کشور خبر داده است. چین تنها عضو دائمی شورای امنیت است که تاکنون با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران مخالفت کرده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.