Home

اوباما: رهبران ایران مشت گره کرده نشان داده‌اند

20 Mar 2010

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی ویدئویی به مناسبت فرارسیدن نوروز این عید را به مردم ایران تبریک گفت.
اوباما در پیام نوروزی خود گفت: “پیشنهاد آمریکا برای گفتگوی مستقیم با حکومت ایران همچنان پابرجاست و این دولت ایران بود که طی سال گذشته، منزوی ساختن خود را برگزید”.

باراک اوباما با رد ادعای مقامات ایرانی مبنی بر دخالت آمریکا در مسایل داخلی این کشور، این اتهامات را پوچ و بی‌اساس خواند و گفت: “تعهد و مسئولیت آمریکا این است که به خاطر حقوقی که برای همه موجودات انسانی باید جهانی باشد، به پا خیزد”.

او از جمله این حقوق را حق سخن گفتن آزادانه، حق تجمع بدون ترس، حق برخورداری از عدالت و بیان نظرات دانست.

اوباما گفت: “به رغم اختلاف ایالات متحده با حکومت ایران، آمریکا در پی آینده‌ای روشن برای مردم این کشور است تا بتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند، به طور کامل در اقتصاد جهانی شریک شوند و به غنای جهان از طریق مبادلات فرهنگی و آموزشی کمک کنند”.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: “ایالات متحده نسبت به آینده امیدوارانه‌تر برای مردم ایران پایبند است و کوشش این کشور در جهت حصول اطمینان از این که ایرانیان می‌توانند به نرم‌افزار و فن‌آوری اینترنت که آنها را به برقراری ارتباط با یکدیگر و یا جهان بدون ترس از سانسور قادر می‌سازد، نمونه‌ای از این پایبندی است.”

وی در پیام نوروزی خود گفت: “رهبران ایران از راه خصومت با آمریکا سعی در ایجاد مشروعیت برای خود داشته‌اند و دو کشور بر سر بسیاری از مسایل دارای اختلافات جدی هستند. رهبران ایران در برابر دستی که به سویشان دراز شده، تنها مشت گره کرده خود را نشان داده‌اند”.

اوباما سال گذشته برای نخستین بار در طول سه دهه گذشته در یک پیام ضبط شده ویدیوئی رهبران و مردم ایران را به مناسبت فرارسیدن نوروز به طور مستقیم خطاب قرار داد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.