Home

من اعلام پیامبری می‌کنم

2 Dec 2012

■ علیرضا رضایی
Font Size + | - Reset
من حامل پیام مهمی از طرف خداوند برای شما هستم و با اینکه بر خلاف همگی‌تان از اینکه مسئولیت بزرگی را به‌ من داده باشند، خیلی بدم می‌آید؛ ولی مجبورم که در این لحظه اعلام پیامبری بکنم. من مطمئنم که شما الآن خیلی از حرفی که می‌خواهم بزنم ناراحت می‌شوید و به همین دلیل حرفی را که می‌خواستم بزنم، نمی‌زنم؛ چون دیوانه نیستم که بیخودی یک چیزی بگویم که همه ناراحت بشوند در حالی که من همیشه بدون توجه به اینکه کسی از حرف من خوشش بیاید یا بدش بیاید حتماً حرف خودم را می‌زنم. شما الآن خیال می‌کنید که من با خودم در تناقض هستم ولی من اصلاً به خیالات شما توجهی نمی‌کنم. خیالات شما اگر حتی یک ذره به واقعیت نزدیک بود دیگر به آن نمی‌گفتند خیال.

من همانطور که گفتم حامل پیام مهمی از طرف خداوند هستم، ولی با اینکه پیامبر شده‌ام شاید آن پیام را اصلاً به شما نگویم. در واقع هیچکدام از پیامبران قبلی هم هیچ پیامی از طرف خداوند به کسی نرساندند که من دومی‌اش باشم. من البته حتی با پیامبران قبلی هم خیلی تفاوت دارم ولی از نظر من آنها همگی‌شان فقط یک‌سری آدم‌های بی‌مسئولیتی بودند که حتی حاضر نبودند مسئولیت حرف‌های خودشان را قبول بکنند و برای همین هر حرفی که می‌زدند می‌گفتند خداوند اینطوری گفته و هیچکسی هم کاری به کارشان نداشت. این حرف که «خداوند اینطوری گفته» کاملاً دروغ است چون اگر اینطور بود خداوند باید به من هم همینها را می‌گفت در صورتی که نگفته. من مطمئنم که شما الآن می‌پرسید اگر خداوند چیزی به تو نگفته پس تو چطوری پیامبری؟ من در جواب به شما می‌گویم که خداوند به من گفته جواب اینجور سوالات را ندهم. شما هم باید جواب من را قبول بکنید چون خداوند گفته. همین هم که خداوند این را به‌من گفته یعنی اینکه من پیامبرم.

مردم عادت دارند به کسی که خیلی بیش از حد حرف‌های عجیب غریب بزند بگویند دیوانه. البته بعضی از این دیوانه‌ها در طول تاریخ آدم‌های خوش‌شانسی بوده‌اند و به آنها می‌گفتند فیلسوف. من الآن خیلی خوشحالم که فیلسوف‌ها سندیکا و اتحادیه ندارند که به من اعتراض بکنند. همواره وظیفه‌ی دیوانه‌هائی فیلسوف این بوده که از خداوند سوال‌های عجیب و غریب بپرسند. مردم هم چون از خداوند می‌ترسند و خودشان جرأت نمی‌کنند که هیچ سوالی از او بپرسند، از این آدم دیوانه خوششان می‌آید و او می‌شود فیلسوف. دقیقاً در حکومت‌های دیکتاتوری هم چون مردم از دیکتاتور وحشت دارند برای همین تا کسی از او سوال عجیب غریبی بپرسد همه خوششان می‌آید و آن آدم می‌شود لیدر یک جریان ضد دیکتاتوری. من می‌توانم همین الآن نتیجه بگیرم که خداوند یک دیکتاتور بزرگی است که اگر به سوالات فلاسفه خوب نگاه بکنید تقریباً تمام موجوداتی که خودش آفریده با او مشکل دارند. اگر نداشتند دنبال فیلسوف‌ها راه نمی‌افتادند.

این وسط وقتی یک نفر می‌خواهد در هر صورت یک‌طوری دیده بشود، ولی همزمان حرفی هم برای گفتن ندارد از همان پخمگی و سادگی‌اش استفاده می‌کند و چون تمام مردم از سادگی و بی‌پیرایگی هم خوششان می‌آید، جواب‌های ابلهانه‌ای به سوالات فیلسوف‌ها می‌دهد که تمام‌شان وصل می‌شود به شخص خداوند. این آدم چون از خودش چیزی برای گفتن ندارد در پاسخ به هر سوالی می‌گوید: چون خداوند اینطوری خواسته یا اینطوری گفته. مردم هم خوششان می‌آید و آن آدم چون با خداوند ارتباط دارد می‌شود پیامبر.

من هرگز به شما اجازه نمی‌دهم که با استناد به حرف‌های خودم پیامبری من ‌را زیر سوال ببرید و من ‌را آدم پخمه‌ای بدانید که حرفی برای گفتن ندارم. همانطوری که گفتم من از طرف خداوند پیام مهمی برای شما دارم که بعداً تصمیم گرفتم آن را نگویم و به جایش این حرف‌ها را بزنم. من هنوز نمی‌دانم شما چطوری می‌توانید به طور همزمان هم از کسی که سوالات عجیب و غریبی می‌پرسد خوشتان بیاید هم از کسی که به همان سوال‌ها جواب‌های احمقانه می‌دهد. اصلاً الآن متوجه شدم که در تمام طول تاریخ هر بلائی که سرتان آمده حقتان بوده. این ‌را یک پیامبر دارد به شما می‌گوید نه یک آدم معمولی.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب

 1. mojtaba says:

  jenabe aghaye rezaee aziz neveshtehaton kheyili zaeef shode aborange tanzesho az dast dade omidvaram ke dobare on rohiyeye tanzeton bargarde

 2. parvin says:

  حقیقی محض که در قالب طنز بیانش کردی و تابوکپک زده را شکستی ، چه خوب چنته پیامبران را رو آب انداختی ، پاینده باشی حضرت علیرضا (ص)

 3. Ali says:

  http://www.youtube.com/watch?v=HMhbSeNNo3A&list=UU2fHH3qeVQbntzfoHQmB5BQ&index=4&feature=plcp

 4. farzad says:

  من هم در همینجا اعلام می‌کنم به عنوان اولین نفر به حضرت علیرضا ایمان آوردم ،، فقط حضرت جان هوای مارو داشته باش من شنیدم اینایی که اول ایمان آوردن تو دینای دیگه به یه نون و نوایی رسیدن ،، نشه که وقتی‌ وضعت توپ شد دست منو تو غدیر خمی یه جایی‌ بالا نبری بگی‌ هر که من مولای اویم این فرزاد مولای اوست ،،،همینجا امضا بده من خیالم راحت شه که بالاخره یه چیزی هم به ما میماسه اگه نه که من خودم هم اعلام پیامبری می‌کنم …حالا خود دانی

 5. s.n says:

  خداوند همه بیماران را شفای عاجل عنایت فرماید منجمله شمارا که شدیدا وضعت وخیمه…

What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran terror victims to get $9.4M via San Diego case - The San Diego Union-Tribune
  • Iran's foreign minister in NZ - Newshub
  • Iran slowly increasing its oil market share - USA TODAY
  • Iran medical team to help victims of chemical attacks in Iraq - Press TV
  • Iran's "Hardliners", "Moderates", "Reformists": Intervention in Syria - Huffington Post
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.