Home

65 زخمی در حوادث مختلف چهارشنبه سوری

17 Mar 2010

تعداد حوادث ناشی از برگزاری مراسم چهارشنبه پایان سال در نقاط مختلف شهر تهران تا ساعات پایانی شب گذشته 206 مورد اعلام شد که بدون هر گونه تلفات جانی تنها سه آسیب دیدگی جدی در بر داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام کرد: “بر اساس این آمار یک مورد انفجار مواد محترقه، 53 مورد آتش‌سوزی در فضای سبز، 34 مورد آتش‌سوزی سطل زباله، 46 مورد آتش‌سوزی ضایعات، 48 مورد آتش‌سوزی در حیاط منازل مسکونی، 9 مورد نزدیک فروشگاه و 15 مورد وسیله نقلیه به این ستاد گزارش شده است”.

به گزارش نماینده اورژانس تهران مستقر در ستاد فرماندهی آتش‌نشانی، تا ساعات پایانی چهارشنبه سوری، 65 شهروند از جمله یک نفر آتش‌نشان در حوادث مختلف آسیب دیدند که 14 نفر آنان به مراکز درمانی اعزام و بقیه به صورت سرپایی در محل مداوا شدند.

سایت جرس در مورد شب‌ چهارشنبه سوری امسال و تفاوت ‌آن با سال‌های گذشته می‌نویسد: “شب چهارشنبه آخر سال همواره در ایران مساله‌ساز بوده است. هشدارهای بهداشتی سازمان‌هایی مانند آتش‌نشانی و اورژانس در این روز بیشتر و پررنگ‌تر از هر سازمان دیگری بوده است و نگرانی جامعه تنها از این بود که آتش‌بازی‌ها و ترقه زدن‌ها سلامت مردم را به خطر نیندازد”.

جرس افزود: “این اولین بار در تاریخ ایران است که در آستانه شب چهارشنبه سوری احکام مراجع تقلید در خصوص این شب پررنگ می‌شود و پس از 30 سال بالاترین مقام کشور در خصوص این شب اظهار نظر می‌کند. اولین بار است که تذکر نمایندگان مجلس، سیاسیون و نیروهای امنیتی بیشتر از آتش‌نشانی و اورژانس بوده است”.
چهارشنبه سوری امسال از آن جهت مورد توجه سیاستمداران قرار گرفت که جمعی از پیروان جنبش سبز اعلام کردند که در این شب می‌خواهند ادامه اعتراضاتشان را پی بگیرند، اعتراضاتی که در 10 ماه گذشته به هر بهانه‌ای سر باز کرده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.