Home

نامه پسر بن لادن به خامنه‌ای

15 Mar 2010

شیخ خالد بن اسامه بن لادن یکی از پسران اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده، در نامه‌ای خطاب به سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، خواهان آزادی تعدادی از افراد خانواد‌ اش شد که در ایران در بازداشت خانگی بسر می‌برند.
به گزارش رادیو فرانسه، این نامه که در سایت اینترنتی جناح تبلیغاتی القاعده منتشر شده است، توسط مرکز آمریکایی مراقبت از سایت‌های اسلام‌گرا ترجمه شده و حقیقی بودن آن نیز تأیید شده است.

پسر بن لادن در آغاز نامۀ خود آورده: “سخن برادرانم “عبدالرحمن و عمر”، درباره دستگیری برخی از افراد خانواده‌ام در ایران و درخواست وی مبنی بر آزاد کردن آنها به گوش شما رسیده است. بدین وسیله من نیز درخواست آنها را تکرار کرده و تأکید می‌کنم که خانوده‌ام در ایران هستند. بعد از حمله صلیبی به افغانستان که مخصوصاً خانواده‌های عرب را هدف گرفته بود و به خصوص در ابتدای آن، خانواده من که اکثرشان زن و کودک هستند مجبور شدند به طور غیر رسمی وارد ایران شوند”.

وی در ادامه می‌نویسد: “بعد از گذشت یک سال از ورود آنها به ایران، دستگاه امنیتی ایران اقدام به بازداشت آنها کرد و خبر آن به ما رسید و ما چندین بار با حکومت ایران نامه‌نگاری کردیم و علماء و شخصیت‌های بارزی را واسطه کردیم تا آنها را آزاد کنند و متعهد شدیم که به ایران باز نمی‌گردند؛ اما همه این کارها بی‌فایده بود”.

شیخ خالد بن لادن در ادامه به این امر اشاره می‌کند که چندین بار افراد خانواده‌اش از مقامات جمهوری اسلامی تقاضای خروج از ایران را کرده‌اند؛ اما در جواب مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته‌اند. وی می‌افزاید: “آیا گناه آنها جز این بوده که در راه الله و رضای او مهاجر بودند؟ آیا ضعف آنها و تحت تعقیب بودنشان از سوی کفر جهانی و غربت و دوریشان از وطن و خانواده‌شان برایشان کافی نبود؟”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.