Home

مصلحی: دشمن می‌خواهد گرانی را به گردن رهبری بیاندازد

16 Jul 2012

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران می‌گوید، دشمنان سعی دارند گرانی‌ها و ناکارآمدی‌ها در کشور را به گردن رهبر جمهوری اسلامی بیاندازند.

به گزارش رادیو فردا، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه گفت: «دشمن نقشه دارد همه مشکلات از قبيل گرانی و معضلات جزیی را به گردن رهبر انقلاب بیاندازد و آنها به دنبال تقدس‌زدایی از رهبر جمهوری اسلامی هستند.»

آقای مصلحی با اشاره به «تلاش دشمن برای اعتبار زدایی از رهبری» گفته است: «سرويس‌های اطلاعاتی صهيونيستی و غربی در جلسات بررسی شکست خود در فتنه اين مسئله را دريافته‌اند که با حضور ولی فقيه، هيچ ناآرامی خاصی در ايران به وجود نخواهد آمد بنابراين پروژه‌ای دو وجهی را برای اعتبارزدايی از رهبری طراحی کرده‌اند.»

وی گفته است: «متاسفانه برخی افراد در داخل کشور با راهبردهای دشمنان در اين خصوص همراهی می‌کنند و نگاه به برخی همراهان فتنه در ماه‌های اخير نشان می‌دهد که اين افراد هنوز به برخی لايه‌های فتنه که مورد تاکيد رهبری بود نرسيده‌اند.»

آقای مصلحی در مراسمی در سالن همايش‌های دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم گفته است: «همه دشمنان در اين زمينه وحدت نظر داشته و برنامه‌ای عجيب ميان تمام آنها وجود دارد به طوری که ارائه تصويری یأس آلود و اسفبار از وضعيت سياسی و اجتماعی ايران با استفاده از برخی مشکلات اقتصادی در دستور کار قرار دارد.»

این اظهارات در حالی است که به دلیل تحریم‌ها و نیز سیاست‌‌های اقتصادی دولت و از جمله هدفمند کردن یارانه‌ها بهای کالاهای اساسی و اقلام خوراکی با جهش همراه بوده، به طوری که شماری از مسئولان نیز از این وضع انتقاد کرده‌اند.

برای نمونه روز شنبه، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، از پخش تصاویر خوردن مرغ در تلویزیون انتقاد کرده و گفته بود: «در فیلم‌ها خوردن مرغ را نشان می‌دهند در صورتی که فردی شاید نتواند آن را بخرد؛ فیلم‌ها امروز ویترین جامعه هستند و برخی افراد با دیدن این فاصله طبقاتی می‌گویند که خودمان چاقو دست می‌گیریم و حقمان را از این پولدارها خواهیم گرفت. صدا و سیما امروز ویترین نشان دادن همه امور در دسترس نیست.»

وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از سخنان خود گفته است: «ناکارآمد نشان دادن سيستم مديريت اجتماعی جمهوری اسلامی، انعکاس يک طرفه و نشان دادن کاستی‌ها به طوری که قرار نيست هيچ گشايشی حاصل شود و نيز تلاش برای ايجاد شکاف ميان اقشار مختلف جامعه به ويژه نخبگان و مسئولان نظام در کنار ترسيم چشم‌اندازی بسيار تيره از وضعيت کشور از نقشه‌های دشمنان محسوب می‌شود.»

شماری زیادی از گزارش هایی که از وضعیت اقتصاد و بحران‌های موجود در ایران منتشر می‌شود، از سوی مجاری رسمی و رسانه ‌ی در ایران است. برای مثال، انجمن خودروسازان ايران در گزارشی اعلام کرده است که توليد خودرو در ايران طی سه ماهه اول سال جاری ۳۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش يافته و به رقم ۲۴۱ هزار و ۵۴۸ دستگاه رسيده است. در ماه های اخیر و با افزایش تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، مشکلات زیادی در بخش های اقتصادی ایران، به ویژه اقتصاد دولتی شکل گرفته است.

وزير اطلاعات گفته است: «دشمنان تلاش می‌کنند ميان ملت و نظام جدايی ايجاد کنند و با تمرکز بر ارسال گزارش‌ها و مستندسازی‌های دروغين اين نقشه‌ها را دنبال می‌کنند.»

به تازگی محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به رسانه‌ها درباره پرداختن به اثرات تحریم‌ها هشدار داده بود.

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به نظرسنجی کنترل نشده يک سايت در مورد نظر مردم ايران در خصوص مسائل هسته‌ای گفت: «در آن هنگام بی بی سی تمام افراد خود را به منظور شرکت در اين نظرسنجی و اعلام نظر مخالف فراخواند تا نتيجه دلخواه خود را رقم بزند.»

اشاره آقای مصلحی، به نظرسنجی شبکه خبر از کاربران بود که پرسیده بود: «کدام شیوه را در قبال تحریم یکجانبه غرب بر ضد ایران ترجیح می‌دهید؟»

در حالی که وزیر اطلاعات ایران می‌گوید این نظر سنجی واقعی بوده ، خبرگزاری فارس در گزارشی مفصل گفته بود که سایت شبکه خبر در آن روز هک شده و این نظر سنجی در آن قرار گرفته بود.

بیش از ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرخواهی اینترنتی شبکه خبر خواستار «چشم‌پوشی از غنی‌سازی در مقابل لغو تدریجی تحریم‌ها» شدند و تنها ۱۸ درصد از آنها از «مقاومت در برابر تحریم‌های یکجانبه برای حفظ حقوق هسته‌ای» ایران حمایت کردند.

این نظرسنجی ساعاتی بعد به شکلی دیگر تغییر یافت و بعد هم از روی سایت شبکه خبر حذف شد.

آقای مصلحی گفته است: «من با افتخار اعلام می‌کنم که دستگاه اطلاعاتی ايران از چنان قدرتی برخوردار است که حتی سرويس‌های امنيتی روسيه از ما راهکار می‌خواهند.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.