Home

خامنه‌ای: چهارشنبه سوری فساد زیادی دارد

15 Mar 2010

آیت‌الله علی خامنه‌ای در پاسخ به سئوالی درباره مراسم چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) گفت که این مراسم “مبنای شرعی” ندارد و “مستلزم ضرر و فساد زیادى” است.

به گزارش رادیو زمانه این اظهارنظر فقهی آقای خامنه‌ای، روز یک‌شنبه در پایگاه اطلاع‌رسانی وی منتشر شده است. رهبر جمهوری اسلامی افزوده که باید از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری “اجتناب” شود.

در همین حال گروهی از مراجع تقلید این مراسم را خرافی دانسته و خواستار برچیده شدن آن در ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آیت‌‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید نیز مراسم چهارشنبه آخر سال را نوعی “خرافه و اعمال آن را خلاف شرع و عقل” دانسته است.
بنا بر اعلام آقای سبحانی “مراسم آخرین چهارشنبه سال، به نحوی که در ایران رسم شده، جهل است و ضررهای آن برای همه مشهود است”.

مخالفان دولت اعلام کرده‌اند که با برگزاری این مراسم، بار دیگر اعتراض خود به نتیجه انتخابات و وقایع پس از آن را نشان خواهند داد.

این مراسم سه‌شنبه هفته جاری در ایران و بسیاری از کشور‌هایی که ایرانیان در آنجا زندگی می‌کنند، برگزار خواهد شد.

پلیس ایران هشدار داده که افراد دستگیر شده در این مراسم، تا پایان تعطیلات نوروزی در زندان به سر خواهند برد.

این در حالی است که میرحسین موسوی در آخرین مصاحبه خود با سایت کلمه، چهارشنبه سوری را جشنواره نور خوانده بود و با اظهارنظر جدید آیت‌الله خامنه‌ای انتظار می‌رود بار دیگر روند خشونت و سرکوب در ایران از سر گرفته شود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.