Home

شهر ممنوع

26 May 2012

■ هدی رستمی

هدا رستمی به تازگی عکس‌هایی ساختار شکنانه از ایران منتشر کرده که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. وی در مورد خود و عکس‌هایی که در اختیار تهران‌ریویو قرار داده می‌گوید:

«عکاسی برای من از علاقه به دیدن عکس‌ها آغاز شد، حتی در فیلم. سینما می‌رفتم و به جای موضوع فیلم، عکس‌های جالب صجنه‌ها در خاطرم می‌ماند. همین موضوع باعث شد تا سرانجام در سال 2009 دوربینی خریدم و شروع به عکاسی کردم. فیس بوک تنها مکان انتشار عکس‌هایم بود تا اینکه تصمیم گرفتم قدم بزرگ‌تری بردارم. تصمیم گرفتم برای الهام‌گیری، جای دیگری رفته و جور دیگری ببینم: تهران.
ایده‌ها از شهرگردی و عکاسی خیابانی کم کم به دغدغه خودم و انسان‌های اطرافم در شهر و کشوری رسید که دوست داشتم به تصویرش کشیده و جور دیگری آن را نشان دهم. این مجموعه عکس، بیشتر ایده‌پردازی و گفتن حرف‌هایی است که گویی سال‌هاست در این شهر ممنوع است».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب

 1. فریاد هدی رستمی در مجموعه عکس «شهر ممنوع» « alternative says:

  […] رستمی موفق شده در برخی از عکسهای مجموعه «شهر ممنوع» که در وب‌سايت «تهران ريويو» منتشر شده‌اند، […]

 2. لادن says:

  هدی جان ذهن زیبایی داری.. کارات خیلی نو هستند.. موفق باشی بانو

 3. آرش ناجی says:

  به تو افتخار می کنیم هدی جان !

 4. ency says:

  هدی جان ، عمق نگاهت را دوست دارم. به عکس هایت طولانی نگاه کردم. پر از حرف اند و شاید هم پر است از تعبیر ها و تفسیر هایی که من بر این عکس ها دارم و منظور تو شاید چیزی دیگر باشد. به هر حال، بیاد ماندنی ست لحظاتی که ثبت کرده ای. نگاهت انسانی است و زیبا. ایکاش آنجا بودم و به نمایشگاهت می آمدم. شاد باشی عزیز.

 5. یکتا says:

  هدی … با این نگاه خوب … مرسی که اینجایی خانم عکاس باشی …

 6. mahmoud sasani says:

  Thought-provoking, Stunning, Story-telling….absolutely wonderful ……..

 7. سید محمود جوادی says:

  قالب شکنی شما زیباست و نگاه متفاوت شما به پیرامون تحسین برانگیزه . نمیخوام با دیدن چند قطعه عکس ، درباره شما قضاوت عجولانه بکنم . حرفای گفتنی زیاد دارین اما کمی رها شدن از دغدغه های زنانگی و پرداختن به دنیای وسیع تر می تونه حرفهای نگفته بیشتری از دریچه دوربینتون لبریز کنه.

 8. سید محمود جوادی says:

  ظاهرا من در گذاشتن کامنت اشتباه کردم و تصور کردم که صاحب این سایت ، خود عکاس باشه لذا کامنت را با مخاطب قرار دادن عکاس نوشتم .

 9. aidin says:

  قبل از زن بودن انسانی قبل از انسان بودن هنرمند هنرت رو هنری کن دیدت خوبه حرف هم برا گفتن داری خوب هم حرف میزنی دنیاتو بزرگ کن با تمام اینا لذت بردم

 10. قالب شکنی says:

  نمی دونم ولی به نظر می رسه همه کسایی که ازشون عکس گرفته شده به طرز شگرفی یک نفر باشند!

  روی عکس ها با فتوشاپ خیلی زیاد کار شده.

  نمی گم نبایستی با فتوشاپ کار می کرد . ولی پر واضح است که تمامی دختر ها یک نفر هستند. آیا اینطور نیست هدی خانم؟

What do you think | نظر شما چیست؟