Home

حسینیان: اگر اصلاح‌طلبان نیایند باید با خودمان رقابت کنیم

26 Nov 2011

به گفته روح‌الله حسینیان نماینده مجلس و از اعضای جبهه پایداری، اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس پیش رو شرکت نکنند، اصول‌گرایان نمی‌توانند لیست واحدی ارائه کنند و از مردم بخواهند به همان لیست واحد رای دهند.

به گزارش دویچه‌وله، روح‌الله حسینیان رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت که اگر اصلاح‌طلبان وارد انتخابات نشوند اصول‌گرایان باید با یکدیگر رقابت کنند.

روح‌الله حسینیان به خبرگزاری ایسنا گفته است: «نمی‌شود گروهی لیست بدهند و از همه‌ی مردم بخواهیم به آن لیست واحد رای دهند. قطعا باید نوعی رقابت باشد تا تحریک و تشویق بیشتری اتفاق بیفتد.»

به گفته این نماینده مجلس و عضو “جبهه پایداری”، تصمیم “جبهه پایداری” درباره نحوه‌ی لیست‌دهی در انتخابات پیش‌رو به چگونگی ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات بستگی دارد.

آقای حسینیان درباره تلاش اصول‌گرایان برای رسیدن به وحدت گفته است: «پیشنهادات مختلفی دادیم که یکی از آن‌ها تغییر برخی افراد بر مبنای منشور جامعتین بود اما متاسفانه جواب مثبتی نشنیدیم و از پنج پیشنهاد ارایه شده حتی یکی از آن‌ها هم مورد قبول واقع نشد.»

محافظه‌کاران ایران از مدت‌ها پیش در تلاش هستند تا بین گروه‌های مختلف اصول‌گرا برای انتخابات دوره نهم مجلس وحدت سیاسی ایجاد کنند.

“جبهه پایداری” با محوریت آیت‌الله مصباح یزدی و جبهه متحد اصولگرایان با محوریت احزاب سنتی اصول‌گرایان تاکنون حاضر به پذیرش شرایط یکدیگر برای رسیدن به وحدت نشده‌اند.

برخی اعضای “جبهه‏‌ی پایداری”، ترکیب “کمیته‏‌ی وحدت اصول‏گرایان” را ناعادلانه می‌دانند و در طرف مقابل، برخی دیگر از اصول‌گرایان نیز با بدبینی به تشکیل “جبهه‏‌ی پایداری” می‌نگرند.

آیت‌الله مصباح یزدی پیش از این درباره وحدت اصول‌گرایان در انتخابات پیش رو گفته بود: «بعضی تصور نکنند که هرجا عنوان وحدت بود، ديگر نمی‌‌شود حرفی برضد آن زد و همه بايد تسليم شوند. محال است دو چيز در عين اين‌که دو تا هستند، يکی شوند.»

۳ آذر ۱۳۹۰، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: «انتخابات مجلس شورای اسلامی در راه است و دشمن سعی دارد از اين فرصت استفاده كرده و ما را با چالش‌های امنيتی روبه‌رو كند.»

به گفته وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، “دشمن” سعی دارد در انتخابات پیش رو “جريان فتنه” را احيا كند و پروژه براندازی خود را كه در سال ۸۸ قرار بود انجام شود، مجددا از سرگيرد.

گفته‌های اصول‌گرایان درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است اسفند ۱۳۹۰ برگزار شود در حالی است که تاکنون نشانه‌هایی از حضور اصلاح‌طلبان در این انتخابات دیده نشده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.