Home

مصطفی تاج‌زاده آزاد شد

11 Mar 2010

مصطفی تاج‌زاده عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت و معاون سیاسی وزارت کشور در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی، سرانجام پس از تحمل نه ماه حبس آزاد شد. وی که از فردای انتخابات ریاست جمهوری به اتهام شرکت در انقلاب مخملین و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود، صد و بیست روز را در سلول انفرادی بسر برد.
تاج‌زاده از جمله زندانیانی بود که علیرغم فشارهای زیاد در طرح اعتراف‌گیری شرکت نکرده و هرگز حاضر نشد در برابر دوربین تلویزیون اعتراف و توبه کند. وی از درون زندان مسئولین نظام را دعوت به مناظره می‌کرد و شرط حضور خود در دادگاه را رسیدگی به شکایت قضایی‌اش علیه احمد جنتی دبیر شورای نگهبان قرار داده بود.

در همین حال خبرگزاری پویاخبر در گزارشی ذکر کرد که جعفر پناهی کارگردان سرشناس ایرانی که روز شنبه گذشته به همراه مهمانانش بازداشت شده بود، در سلول انفرادی بند 209 بسر می‌برد. همسر پناهی با تلاش‌های زیادی موفق شد تا روز گذشته با وی به صورت تلفنی صحبت کند.

بازجو، علت عدم آزادی پناهی را عدم همکاری و پذیرش اتهامات از طرف او خوانده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.