Home

ایرانی‌ها در رتبه نخست مراجعه‌ به سايت‌های پورنو

27 Aug 2011

Font Size + | - Reset

يک مقام سپاه پاسداران ايران گفته است کاربران ايرانی در مراجعه به سايت‌های پورنو در ظهر عاشورا در رتبه نخست قرار دارند.

به گزارش زمانه، ابراهيم بيانی معاون اطلاعات سپاه فجر استان فارس در جمع مديران و فرماندهای پايگاه‌های مقاومت ادارات دولتی اين استان گفته بر اساس آمار ارتش سايبری سپاه، در زمينه استفاده کاربران اينترنت از «سايت‌های غيراخلاقی» در ظهر عاشورا در بين ۱۸۲ کشور جهان، تهران مقام نخست را به خود اختصاص داده است.

وی افزوده با اين آمار «تکان‌دهنده» و وجود ماهواره‌ها، «چگونه ممکن است که جوانان انگيزه‌ای برای روزه‌گرفتن و حضور در مسجد داشته باشند.»

بيانی گفته بر اساس تحقيقات ارتش سايبری سپاه، استان‌های تهران، يزد و اصفهان در رتبه‌های نخست تا سوم بازديد سايت‌های «غيراخلاقی» قرار دارند.

ايران از جمله کشورهايی است که دسترسی به سايت‌های پورنو و همچنين شمار زيادی از سايت‌های خبری را با مانع روبرو کرده است.

با اين حال کاربران ايرانی با استفاده از نرم‌افزارهايی خاص، فيلترينگ را دور می‌زنند.

در ايران «کميته تعيين مصاديق فيلترينگ» که رياست آن برعهده غلام‌حسين محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور است، درباره فيلتر کردن وب‌سايت‌ها تصميم‌گيری می‌کند.

علاوه بر دادستان کل کشور، «وزير يا نماينده وزارت‌خانه‎های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، اطلاعات، علوم،‌ تحقيقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، رئيس سازمان‎ صدا و سيما و فرمانده نيروی انتظامی، يک نفر خبره در فناوری اطلاعات و ارتباطات به انتخاب کميسيون صنايع و معادن مجلس و يک نفر نماينده مجلس به انتخاب کميسيون حقوقی و قضايی» اعضای ديگر اين کميته ١٢ نفره هستند.

گزارشگران بدون مرز که انجمنی بين‌المللی در دفاع از آزادی بيان و آزادی روزنامه‌نگاران است، می‌گويد ايران در صدر کشورهای «سرکوب‌گر آزادی بيان بر روی اينترنت» در خاورميانه است.

اين مقام سپاه پاسداران افزوده: «يکی از موضوعاتی که دشمن از آن برای جدايی مردم از دين و تهی کردن نظام استفاده می‌کند، ابزار فرهنگی و بهره‌گيری از سايت‌های اينترنتی فاسد، شبکه‌ها و آنتن‌های ماهواره است که قارچ‌گونه در حال رشد هستند.»

وی گفته ۵۰ درصد از مردم ايران برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای را تماشا می‌کنند.

اين مقام سپاه «ايجاد اباهی‌گری و تعطيل کردن امر به معروف و نهی از منکر را» از«برنامه‌های اصلی دشمنان» دانسته است.

معاون اطلاعات فرمانده سپاه فجر استان فارس افزوده: «هجمه به ارزش‌های دينی جامعه از جمله حجاب، عفاف، نوع‌دوستی، پرکاری و توسعه بی‌بند و باری نيز از اهداف ديگر دشمنان است که در شبکه‌های ماهواره‌ای روی آن کار می‌کنند.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Woman dies in Michigan as Iran family weeps while watching over Internet - NBCNews.com (blog)
  • Date "set" to apply Iran nuclear deal - Channel News Asia
  • Iran's Top Nuclear Negotiator Cites 'Good Progress' At Talks - RadioFreeEurope/RadioLiberty
  • Let's Be Honest on Iran - The National Interest Online (blog)
  • The wrong path to peace with Iran - CNN
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.