Home

درباره ما

خبر، نظر، و تحليل از ايران و درباره‌ی ايران …

Tehran Review (نقد و بررسی تهران / گذری و نظری بر تهران) مجله‌ی اينترنتی روزانه و يك اتاق فكر مَجازی است. اين مجله عمدتاً به بررسی مسائل و دغدغه‌هايی می‌پردازد كه امروزه در يكی از جنجال‌برانگيزترين كشورهای جهان مطرح و جاری است: جمهوری اسلامی ايران. دغدغه‌ی اصلی ما علاوه بر پوشش اهم اخبار ایران؛ رساندن و گستراندن نظرات و ديدگاه‌ها و صداهای شهروندان، روشنفكران و متخصصان ايرانی در سطحی هر چه وسيع‌تر است. مخاطبان ما همه‌ی كسانی‌اند كه در هر کجای دنیا به مسائل ايران علاقه‌مند بوده و دغدغه‌ی آن را دارند. به همين دليل مطالب Tehran Review به دو زبان فارسی و انگليسی است.

ما همچنين از صاحب‌نظران، انديشه‌ورزان و روشنفكران غيرايرانی نيز دعوت كرده‌ايم كه آراء و نظرات و تجربيات خود را با همتايان ايرانی‌شان و همه‌ی مخاطبان اين مجله در ميان بگذارند و باب مباحثه و تبادل‌نظر را با ايشان بگشايند. باور ما اين است كه امروزه، نحوه‌ی انديشه ورزيدن درباره‌ی ايران و كنش‌های سياسی كه از هر طرف در قبال آن صورت می‌پذيرد تا اندازه‌ی زيادی منسوخ، تكراری و قالبی است. ضرورت تام و تمام دارد كه هم ايرانيان با آن‌چه در جهان می‌گذرد از نزديک آشنا و درگير شوند و هم جهانيان بدانند كه ايرانيان به چه می‌انديشند و چگونه.

مجله‌ی ما بر پايه‌ی ارتباط و حمايت شبكه‌ی گسترده‌ای از صاحب‌نظران در درون و بيرون ايران شكل گرفته است. بسياری از همين‌ها، حضوری فعال در كنار ما خواهند داشت و با نوشته‌هايشان به پيشبرد كار Tehran Review كمک خواهند كرد. گروهی پرشمارتر در پشت صحنه ما را ياری خواهند كرد. روشن است كه نام نبردن از ايشان به دلايل مختلف است و آنان همكاران و پشتيبانان گمنام ما هستند.

 

 

 1. Mosharan says:

  جالب است. اغلب اوقات به شما سری میزنم. میدونم کار سختیه ولی لذتبخشه.

 2. AHMAD says:

  please see this, this is one of the Salafi Kuwait member of Kuwait parliament accuses I ran government of killing the Sunni in Iran and he threatens Iran and says he will retaliates against Iran it is important to highlight what he is saying he is threatening Iran government clearly and he is supported by members of the royal family
  this is the youtube
  http://www.youtube.com/watch?v=_H_A5Oud-NI

 3. manouchehr parshad says:

  I appreciate Tehran Review for most of its useful subjects/ programs.
  Prof. Ramin J. and others are doing a great jobs.
  please write down some things about The Late International Great Prof. Enayatollah Reza . BBC & Farda Informed it accorately. Radio Zamaneh , because of its old- policy of ‘ burned Red Old Tribe does not, and never will! Thank you , sincerely, M. P.

 4. آرش says:

  سلام
  برای اولین بار یک سایت ایرانی دیدم که هم از لحاظ طراحی سایت و هم مطلب ، در حد عالی بود.
  واقعا سپاسگزارم
  پاینده باشید

 5. ایرانی says:

  دست شما درد نکنه من با مقاله حل معادله چند مجهولی انتخابات سال 88 با سایت شما آشنا شدم
  دستتون درد نکنه واقعا جای یه سری رسانه مثل شما تو جامعه ما خالیه که مغرضانه به قضیه ایران نگاه نکنن
  امیدوارم تو کاراتون موفق باشید

 6. dena says:

  سايتي كه منصفانه است.
  كمتر سايت ايروني ميبينم كه منصف باشن و بيشتر در قالبهاي مختلف رژيم و يا اصلاح طلبان و … مطالبي رو در زهرپاشيدن مبارزين متاسفانه آدم ميبينه…كه اونم خالي از اهداف رژيم پسندانه نيست… موفق باشيد

 7. m-SAFA says:

  عالی عالی – ادامه ادامه

 8. پرتووی says:

  با درود – حکومت جمهوری اسلامی ایران 35 سال است که طبق احکام عدل قرآن یا الله ، برای نیازمند کردن هر چه بیشتر مردم به دین و قبولی آسانتر در امتحان الهی جهت ظهور امام زمان و رسیدن مردم به بهشت ، جامعه ایران را به مصیبت ومحرومیت و مظلومیت اهریمنی کشانده است . این کار را با برنامه ماهرانه طبق مصلحت اسلام بوسیله غارت و تباهی دارایی ملی و مردمی و با انواع اغفال و نیرنگ و سرکوب شدید به پیش برده است اما هنوز این هدف خود را به مردم تفهیم نکرده است . آیا این الله که مجبور است احکام عدلش را با شدت سرکوب و ترفند و اغفال و دروغ به پیش ببرد می تواند اکبر باشد ؟ و اصلاً این می تواند خدایی باشد ؟ و بطور کلی آیا هرسری عقیده به الله و قرآن و امثال آن می تواند قانون اساسی یک کشور باشد ؟ . شرح کوتاه این جعبه سیاه ایران و شرح راه راستین الهی نوین را در وبگاه « جنبش مهر » بخوانید .

 9. محمد نظری says:

  پیام دریافتی از یک کارگر: در آستانه سال نو،نود کارگر فرآورده های تزریقی و دارویی ایران بیکار شدند.

  نزدیک به نود کارگر قرار دادی کارخانه «فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران» واقع در شهرستان ری طی دو ماه گذشته پس از اتمام قرارداد کارشان و در آستانه سال نو بیکار شدند.

  آقای مهندس فرهادی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران هم در آستانه اخراج کارگران در تاریخ ۹۳/۸/۲۸ در همایش ملی کارآفرینی و تولید ملی به عنوان کارآفرین برتر کشور انتخاب و معرفی گردیدند. در تاریخ ۹۳/۸/۲۸ کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی با رویکرد حمایت از کارآفرینان برتر به منظور ترغیب تولید کنندگان داخلی و ایجاد نیروی محرکه در زمینه ایجاد شغل برگزار گردید.

  آقای شافعی ریاست محترم اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی در بخشی از پیام خود خطاب به کارآفرینان این چنین گفتند:

  “بی شک مسیر رشد صنعت و تجارت کشور بی پایان است و طی این طریق بدون اتکاء به قدرت لایزال حضرت حق و تعهد و مشارکت همگان در راستای بهبود مستمر ممکن نخواهد بود. چنین حرکتی مستلزم اعمال الگوهای موفق در تولید و استفاده مناسب از منابع موجود نهفته است .کارآفرینان در این مسیر با تجمیع سرمایه های مادی و انسانی ، سازندگان جوامعی هستند که عدالت ، تقوا، همکاری متقابل ، زیر بنای آنهاست.”
  در همین کنفرانس آقای مهندس فرهادی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران به عنوان کارآفرین برتر کشور انتخاب و معرفی گردیدند!

What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran Declines to Take Part in Hajj Over Dispute With Saudis - ABC News
  • Iran has ramped its oil production back up sooner than anyone was expecting - Quartz
  • Yes, Iran Is Still Hostile to the US - Daily Signal
  • Obama's Hands-Off Syria Policy Is All About Iran - Newsweek
  • Russia and Iran move cautiously on Aleppo - Asia Times
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.